Україна
Верхньограбівницька початкова школа
Жденіївської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області
с.Верхня Грабівниця,63. 89121
Е-mail: verchnohrabivnucka@ukr.net
Web: https://verchnohrabivnuckuj.e-schools.info
код ЄДРПОУ 22099068
НАКАЗ
20.12.2024 с. Верхня Грабівниця №__-од
Про підсумки методичної роботи
за І семестр 2024/2025 навчального року
Відповідно до річного плану роботи закладу освіти, наказу по школі від 02.09.2024 №60-од «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами на 2024/2025 н.р.», з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду
НАКАЗУЮ:
1.Визнати методичну роботу протягом І семестру 2024/2025 навчального року достатньою для забезпечення ефективного освітнього процесу, створення умов для становлення та розвитку особистості кожного учня, підвищення педагогічної майстерності вчителів, проведення дослідно-експериментальної, інноваційної діяльності.
2. Затвердити аналітичну довідку «Про підсумки методичної роботи за І семестр 2024/2025 навчального року», що додається.
3. Керівнику ШМО, Яким Я.Ю.:
3.1. Забезпечити системний підхід щодо організації методичної роботи, враховуючи запити педагогічних працівників.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.2.Планувати роботу з урізноманітнення спектра форм, методів, засобів, технологій методичної роботи з професійного розвитку вчителів закладу освіти.
Постійно
3.3.Сприяти активізації творчої діяльності вчителів, стимулюванню неперервної фахової та загальної освіти, підвищенню їхньої персональної відповідальності за результати навчання й вихованняздобувачів освіти.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.4. Інформувати вчителів про можливості, які надають освітні платформи для організації та вдосконалення можливостей дистанційного навчання з метою саморозвитку та підвищення кваліфікації (участь у вебінарах, конференціях тощо).
Протягом 2024/2025 навчального року
3.5.Залучати педагогів до активної участі у методичних заходах різного рівня, Міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах та проєктах.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.6. Практикувати нетрадиційні засідання методичних формувань з метою урізноманітнення роботи.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.7. Активізувати роботу у складі методичних формувань у межах роботи над науково-методичною проблемою закладу та самоосвітньої діяльності.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.8. З метою поширення інноваційних технологій та педагогічних систем, удосконалення методики проведення сучасного уроку в умовах воєнного стану, провести тематичні предметні дні.
Березень 2025
Травень 2025
3.9.Сприяти розвитку творчого потенціалу педагогів, поширенню педагогічного досвіду вчителів закладу, активній методичній та самоосвітній роботі, удосконаленню навичок цифрової освіти.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.10. Посилити роботу з обдарованими учнями.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.11.Працювати над впровадженням інноваційних методик з метою підвищення результативності освітнього процесу.
Протягом 2024/2025 навчального року
3.12Провести на засіданнях практичні заняття «Самооцінювання та взаємооцінювання – один з основних елементів ефективності сучасного уроку», «Вчимося формувальному оцінюванню».
Січень 2025
Лютий 2025
4.Педагогічним працівникам:
4.1. Спрямувати методичну роботу на успішну реалізацію методичного проєкту.
Протягом 2024/2025 навчального року
4.2. Працювати над поповненням власного професійного портфоліо та підвищенням рівня самоосвіти.
Протягом 2024/2025 навчального року
4.3. Підвищувати якість викладання навчальних предметів шляхом впровадження в освітній процес практико-орієнтованих діяльнісних інноваційних технологій.
Протягом 2024/2025 навчального року
5.Контороль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор початкової школи Діана РЯШКО
З наказом ознайомлені(20.12.2024):
__________Л.І.Реслер
__________О.І.Самусь
__________М.М.Рущин
__________ Я.Ю.Яким
Додаток
до наказу Верхньограбівницької
початкової школи
від 20.12.2024 №__-од
Аналітична довідка
про підсумки методичної роботи за І семестр
2024/2025 навчального року
Сучасне суспільство потребує людей, які вміють творчо і креативно мислити, застосовувати набуті знання в складних, часто нестандартних ситуаціях, швидко розв’язувати проблеми, створювати нове, працювати в команді. Тому одним із способів вирішення всіх цих завдань, що стоять перед школою І ступеня, є побудова освітнього простору, що сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини.
Виклики сьогодення, навчання в умовах воєнного стану визначають пріоритети діяльності вчителя та учнів. Так з використанням технологій дистанційного навчання активності «щоденні 3», «щоденні 5» трансформувались в інший формат, а зворотній зв’язок, формувальне оцінювання продовжує набувати своєї значущості, адже психологічна підтримка вкрай важлива для учнів в цей нелегкий для України час.
Методична робота закладу у І семестрі 2024/2025 здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 27.10.2016, Державних стандартів початкової освіти, базоаої середньої, базової повної загальної середньої освіти, Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 673, на підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 №1119, з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду, вивчення та аналізу методичних рекомендацій, нормативних документів, рівня навченості учнів.
У закладі освіти організована робота шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів, далі ШМО. Згідно наказу по школі від 02.09.2024 №60-од «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами на 2024/2025 н.р.» керівником ШМО призначено вчителя початкових класів, Яким Яну Юріївну.
Педагогічний колектив ШМО вчителів початкових класів – це група однодумців, кожен з яких зберігає кращі педагогічні традиції і, в той же час, реалізує інноваційні напрями своєї діяльності, прагнучи до творчості, пошуку нових підходів до навчання та виховання молодших школярів.
Методичне обєднання вчителів початкових класів у цьому навчальному році продовжило роботу над проблемною темою школи «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті нової української школи».
Основними завданнями методичної роботи є:
1. Удосконалення технологій проведення сучасного уроку, організації освітнього процесу здобувачів освіти в умовах воєнного стану, з метою забезпечення найбільш високих результатів у реалізації і в досягненні нових освітніх цілей.
2. Створення умов для розвитку навчально-дослідницької діяльності здобувачів освіти, підвищення рівня мотивації їх до навчання, забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учня.
3. Активізація роботи педагогів щодо поширення власного педагогічного досвіду.
Форми, методи, прийоми роботи, науковий підхід в організації ШМО були:
1) проведення засідань;
2) здійснення внутрішньошкільних моніторингів викладання предметів;
3) підготовка і проведення предметних тижнів;
4) самоосвітня діяльність вчителів;
5) організація та проведення відкритих уроків;
Протягом І семестру вчителі ШМО початкових класів вели цілеспрямовану роботу з реалізації завдань щодо удосконалення фахової майстерності та готовності до запровадження в освітній процес стандартів нового покоління:
1. Впровадження сучасних технологій, спрямованих на розвиток ключових компетенцій молодших школярів.
2. В організації освітнього процесу - діяльнісний підхід та створення безпечного освітнього простору.
3. Продовжили роботу з реалізації наступності між початковою школою та дошкільним навчальним закладом, забезпечення наступності дошкільної, початкової та середньої ланок навчального закладу.
4. Продовжили систематизувати банк педагогічних ідей, поповнювали його матеріалами щодо впровадження в освітній процес здоров'язберігаючих та інформаційних технологій, технологій партнерства для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії кожного учня.
5. Продовжили вивчати, узагальнювати та поширювати досвід роботи колег з реалізації власних методичних тем.
Поширеними формами методичної роботи стали тренінги, круглі столи, педагогічних гостини онлайн, методичний марафон, вебінари тощо.
Згідно з планом роботи МО початкових класів у І семестрі відбулося 2 засідання.
На 1 засіданні в серпні 2024 року була узгоджена методична проблема МО та поставлені завдання на рік, опрацьовано нормативно-правові документи, погоджено календарне планування на 2024-2025 навчальний рік. Особливу увага - організації безпечного освітнього середовища, інклюзивній освіті.
Керівник ШМО, Я.Ю.Яким, проаналізувала роботу ШМО за 2023-2024н.р. Виклики сьогодення, навчання в умовах воєнного стану визначають пріоритети діяльності вчителя та учнів. Так з використанням технологій дистанційного та змішаного навчання освітній процес трансформувався в інший формат, а зворотній зв’язок, формувальне оцінювання продовжує набувати своєї значущості, адже психологічна підтримка вкрай важлива для учнів в цей нелегкий для України час. В ході засідання Л.І.Реслер, яка запропонувала оцінити роботу методичного об'єднання учителів початкових класів за 2023 – 20224 н. р. на достатньому рівні і внесла пропозиції, щодо роботи МО на 2024-2025 н.р. Самусь О.I., ознайомила з «Особливостями освітнього процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2024 – 2025 н.р. Було вирішено детально опрацювати інформацію щодо безпечного освітнього простору, повідомити батькам та здобувачам освіти порядок дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану.
У листопаді проведено засідання на тему: «Вивчення, узагальнення і впровадження передового педагогічного досвіду», під гаслом «Щоб не перетворити дитину в склад знань, комору правил та формул, треба вчити її мислити». В ході засідання розглядалися наступні питання:
1. Особистісно орієнтоване навчання учнів молодшого шкільного віку.
2.Майстер-клас Система розвивального навчання
(Д. Ельконіна-В. Давидова)
3. Практичне заняття Академічна доброчесність у початковій школі, формування відповідального ставлення до навчання.
4.Практикум«Розвиваємо творчість та креативність за допомогою наборів LEGO Education»
5.З досвіду роботи «Уроки серед природи» за В.О.Сухомлинським
Самусь О.І., проаналізувала умови ефективної організації особистісно оріэнтованого навчання учнів молодшого шкільного віку. Особистісно орієнтоване навчання — це навчання, центром якого є особистість дитини, її самобутність, самостійність: суб'єктивний досвід кожного спочатку розкривається, а потім узгоджується зі змістом освіти. Визнання учня ключовою фігурою всього освітнього процесу — це і є особистісно орієнтована педагогіка. Л.I.Реслер розповідала про систему розвивального навчяання. Акцентувала увагу, що система розвивального навчання Ельконіна – Давидова (РН) – це сучасна освітня технологія шкільного навчання для 1-4 класів. Головна мета РН – становлення в дитини уміння вчитися. Система РН дозволяє сформувати в дитини потяг до нових знань, ініціативність, позитивне ставлення до навчання. Я.Ю.Яким ознайомила присутніх з питанням про академічну доброчесність у початковій школі, формування відповідального ставлення до навчання . Як писав видатний педагог,Ян Амос Коменський: «Учителями повинні бути люди.чесні, діяльні і працьовиті; не тільки для годиться, а й насправді вони повинні бути живими взірцями чеснот, що їх вони мають прищепити іншим.»
Вчителі ділилися досвідом застосування сучасних педагогічних технологій, проводили відкриті уроки, продемонстрували сучасні підходи в роботі з дітьми з особливими потребами тощо. Членами ШМО було опрацьовано «Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів в НУШ» та питання сертифікації вчителів.
На засіданнях ШМО вчителі створювали, добирали навчальні матеріали для діагностувальних робіт, аналізували результати і пропонували шляхи подолання освітніх втрат в умовах війни.
Відповідно до поставлених на рік завдань, вчителі початкових класів протягом першого семестру брали активну участь в роботі ШМО та в супутніх заходах щодо підвищення свого фахового рівня: розробляли онлайн уроки, тестові завдання з навчальних предметів на різних навчальних платформах, міні-проєкти до уроків та творчі звіти з досвіду роботи.
Серед шляхів підвищення фахової майстерності педагогів найдієвішими є самоосвітня діяльність, проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (вебінари, тренінги, курси онлайн).
В цілому план роботи на рік реалізований в повному обсязі. Підвищується ступінь зацікавленості учнів, методична робота з самоосвіти і підвищення професійної майстерності.
Також впродовж І семестру 2024/2025 навчального року було проведено 7 засідань педагогічної ради, де опрацювали нормативні документи щодо організації освітньої діяльності, рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у 2024/2025 навчальном році, переведення здобувачів освіти на індивідуальну (сімейну) форму навчання, тренінги «Шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колекти, учнів та батьків в умовах реформування освіти», «Педагогіка співробітництва вчителя та батьків як головна умова ефективності шкільно-сімейного виховання», «Етика та культура поведінки вчителів, їх взаємостосунки з учнями, батьками», «Конфлікти: характер, шляхи попередження та подолання», «Форми та методи роботи з батьками», обговорювалося питання про підсумки підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2024 р. та затвердження Орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу на 2025 рік, а також про стан відвідування навчальних занять учнями закладу в І семестрі 2024\2025 н.р.. питання про порушення клопотання про нагородження Почесною грамотою відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Жденіївської селищної ради вчителя Верхньограбівницької початкової школи з нагоди Дня працівника освіти та надання одноразової грошової винагороди педагогічним працівникам закладу освіти.
Індивідуальна методична робота проводилась через методичні консультування з питань організації освітнього процесу, розробки дидактичних матеріалів, ведення навчально-методичної документації та оформлення електронного документообігу.
З метою досягнення високого рівня організації освітньої роботи, формування інтересу здобувачів освіти до навчальних предметів, стимулювання до роздумів, активного пошуку, дослідження, самостійного опрацювання додаткових інформаційних джерел, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогічних працівників, виявлення обдарувань серед підростаючого покоління, відповідно до плану протягом І семестру на базі закладу провели низку предметних тижнів.
Так, у період з 02.09.2024 по 06.09.2024 було прведено Тиждень безпеки дорожнього руху під гаслом «Увага!Діти на дорозі!». Протягом тижня з учнями були розглянуті ілюстрації з дорожніми ситуаціями на вулиці, спрямованими на формування правильної поведінки на дорозі «Як би ти вчинив?», плакат «Уроки безпеки» з правил дорожнього руху та небезпечні ситуації, що загрожують здоров'ю та безпеці дитини. Проводилися ігри та вправи: "Вгадай транспорт", "Що говорить світлофор", "Стоп", "Вантажівки", спрямовані на вивчення правил дорожнього руху. Рухливі ігри: «Світлофор», «Автомобілі», «Горобчики та автомобіль» ін.;
Учні спостерігали за транспортом, проїжджою частиною, пішоходами, розглядали картини «Дорожні знаки»; брали участь у сюжетно-рольових іграх: "Автобус", "На дорозі", "Ми пішоходи" тощо.
З 23.09.2024 по 27.09.2024 пройшов Тиждень протидії булінгу. Де учні були ознайомлені з різноманітною інформацією з даної теми.
З 11.11.2024 по 15.11.2024 був прведений Тиждень толерантності. З метою соціалізації учнів, формування у здобувачів освіти загальнолюдських моральних цінностей. Кожен день тижня був присвячений одній із чеснот людини, а саме: доброті, тактовності, повазі, ввічливості взаєморозумінню.
У період з 18.11.2024 по 22.11.2024 пройшов Тиждень профорієнтації під гаслом «Світ професій». Кожного дня учні вивчали іншу професію. До проведення Тижня залучились і батьки. Учні побували на екскурсії в бункері «Лінії Арпада», спробували себе в ролі кухарів, одним словом враження від пройденого Тижня незабутні.
Також у школі проведено два загальношкільні свята «Дари осені» та «Ходить по землі Святий Миколай».
Курсову підготовку на базі Закарпатського інституту післядипломної освіти у І семестрі 2024/2025 навчального року пройшли 4 педагогів. Крім того педагогічні працівники початкової школи активно підвищують свій професійний рівень на різноманітних дистанційних курсах.
Враховуючи вищезазначене, вважати стан методичної роботи у І семестрі 2023-2024 навчальному році задовільним.
Директор початкової школи Діана РЯШКО