Посадова інструкція прибиральника службових приміщень

Дата: 20 лютого 2022 о 14:35

_______________Діана РЯШКО

Наказ від __.__.2022 №____

Посадова інструкція

прибиральника службових приміщень

1.    ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:

1.1.   Прибиральник службових приміщень приймається на роботу і звільняється з неї директором школи  ( без вимог до  освіти і досвіду роботи).

1.2. Прибиральник службових приміщень підпорядковується безпосередньо директору школи.

1.3.  В своїй роботі прибиральник службових приміщень керується правилами санітарії та гігієни щодо утримання приміщень школи; інструкціями щодо призначення та упорядкування обладнання, яке обслуговується; правилами прибирання, безпечного користування миючими та дезінфікуючими засобами, експлуатації санітарно-технічного обладнання; загальними правилами й нормами охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.

ІІ. ФУНКЦІЇ:

Головне завдання прибиральника службових приміщень —  підтримка належного санітарного стану і порядку на закріпленій за ним ділянці.

ІІІ. ПОСАДОВІ ОБОВ’ЯЗКИ:

Прибиральник службових приміщень виконує наступні обов’язки:

3.1. Прибирає закріплені за ним службові та навчальні приміщення школи ( класи, кабінети, коридори, сходи, санвузли, туалети  тощо).

3.2. Прибирає пил, підмітає стіни, підлогу, віконні рами та скло, меблі.

3.3. Очищує урни і промиває їх дезінфікуючим розчином. Збирає сміття і відносить його на смітник у дворі.

3.4. Очищує та дезінфікує унітази, раковини та інше санітарно-технічне обладнання.

3.5. Дотримується правил санітарії та гігієни у приміщеннях та здійснює провітрювання останніх; вмикає та вимикає освітлення у встановленому режимі.

3.6. Готує до використання з дотриманням правил безпеки необхідні миючі та дезінфікуючі розчини.

3.7. Дотримується правил  техніки безпеки та протипожежної безпеки.

3.8. Доглядає за порядком на закріпленій за ним ділянці, тактовно запобігає  порушенням порядку з боку учнів і у випадку непослуху сповіщає про це чергового педагога.

3.9. На початку і в кінці кожного робочого дня здійснює обхід закріпленої за ним ділянки з метою перевірки стану обладнання, меблів, замків, віконного скла, кранів, раковин, санвузлів, електроприладів ( вимикачів, розеток, ламп тощо) та опалювальних приладів.

3.10. Забороняє під час чергування проникнення сторонніх осіб у період занять.

3.11. Залучається до косметичних, ремонтних робіт у школі.

3.12. Здійснює генеральне прибирання кожної п’ятниці.

3.13. Здійснює заходи щодо утеплення приміщення.

3.14. Проходить медичний огляд у встановленому порядку.

IV. ПРАВА:

Прибиральник службових приміщень  має право на:

4.1.  Отримання миючих засобів, інвентарю та обтирочного матеріалу, приміщення для їх зберігання.

4.2. Отримання спецодягу у відповідності до встановленнях норм.

V. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

5.1.   За невиконання чи  неналежне виконання без  поважних причин Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних наказів і роз­поряджень адміністрації школи та інших нормативних актів, поса­дових обов’язків, встановлених цією Інструкцією, прибиральник службових приміщень  несе дис­циплінарну відповідальність в порядку, визначеному трудовим законодавст­вом.

5.2.  За завдання  школі чи учасникам освітнього процесу збитків, у  зв’язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов’язків, прибиральник службових приміщень  несе матеріальну відповідальність в порядку і у межах, визначених трудовим законодавством.

VI. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ ЗА ПОСАДОЮ)

Прибиральник службових приміщень:

6.1.  Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складе­ним, виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи .

6.2.  Проходить інструктаж під керівництвом директора  школи з правил санітарії та гігієни, правил прибирання, безпечного користування миючими та дезінфікуючими засобами, експлуатації санітарно-технічного обладнання, а також з техніки безпеки, пожежної безпеки, правил поведінки в разі виникнення аварійних ситуацій.

6.3. Негайно сповіщає робітника з обслуговування і поточного ремонту будівель, споруд і обладнання про несправність електро- і санітарно-гігієнічного обладнання, поламані двері, замки, вікна, розбите скло на закріпленій за ним ділянці.

Директор початкової школи                                                                                      Діана РЯШКО

Посадову інструкцію отримав(ла) і з її змістом ознайомлений(на):

__________________       __________________

__________________      __________________