Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ для працівників Верхньограбівницької початкової школи

Дата: 14 листопада 2021 о 13:24, Оновлено 14 листопада 2021 о 13:25
Автор: Ряшко Д. С.

Україна

Верхньограбівницька початкова школа

Жденіївської селищної ради

 Мукачівського району  Закарпатської області     

с.В.Грабівниця,63. 89121

                     Е-mail:   verchnohrabivnucka@ukr.net   код ЄДРПОУ 22099068  

НАКАЗ

01.09.2021                                      с. В.Грабівниця                                       №__

Про затвердження

Правил внутрішнього трудового розпорядку

для колективу початкової школи на 2021-2022  навчальний рік

 

На підставі рішення педагогічної ради  від  30 серпня 2021 року (протокол № 1 від 30.08.2021р)

НАКАЗУЮ:

  1. Ввести в дію з  01 вересня 2021 року на 2021-2022 навчальний рік Правила внутрішнього трудового розпорядку для колективу закладу освіти, що додаються.
  2. Вважати їх обов’язковими для всіх категорій працівників.
  3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО:                                                                           Діана РЯШКО

З наказом ознайомлені (01.09.2021):                       

__________Л.І. Реслер

_________ М.М. Савчин

_________ О.І. Самусь

_________  Я.Ю. Яким

__________ М.В. Кейс

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Верхньограбівницької початкової школи

01.09. 2021р №__

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

для  працівників Верхньограбівницької початкової школи

Жденіївської селищної ради Мукачівського району

 Закарпатської області

 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

У Верхньограбівницькій початковій школі Жденіївської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і освітнього процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

2.      Ці правила поширюються на всіх працівників закладу освіти:

-  адміністративно-управлінський персонал;

- непедагогічний персонал;

- обслуговуючий персонал.

3.      Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників школи, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок.

4.      Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує директор в межах наданих йому повноважень, а у випадках передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням з радою трудового колективу.

5.      Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти складені з урахуванням змісту основних організаційно-правових документів комунальної установи освіти – Статуту закладу та Колективного договору – якими визначається специфіка взаємодії та взаємовідносин учасників освітнього процесу – учнів, їхніх батьків (осіб, що їх замінюють), педагогів (у тому числі керівників - директора), інших працівників, якими визначаються відносини учасників трудового процесу – керівника установи, педагогів, інших працівників закладу освіти.

          ІІ. ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.      Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти спираються на поняття усвідомленої дисципліни та відповідальності, поняття організованої взаємодії і організаційної культури, що складають підґрунтя для сумісної успішної діяльності членів шкільного колективу і є необхідною умовою ефективної організації освітнього процесу та організації праці у навчальному закладі.

2.      Дисципліна у закладі освіти забезпечується перш за все самодисципліною та самоконтролем працівників, методами переконання та заохочення – з боку адміністрації закладу за підтримки органів громадського самоврядування. До порушників дисципліни відповідно до заподіяного застосовуються заходи громадського та дисциплінарного впливу, передбачені в підрозділах даних Правил внутрішнього трудового розпорядку, згідно з чинним законодавством України.

3.      Внутрішні організаційні процеси в школі, дотримання порядку в ній регламентуються поняттям режиму роботи, що встановлюється спеціальним наказом керівника установи на 01 вересня кожного навчального року, який приймає рішення, виходячи з діючих нормативів та інструктивних вимог, з урахуванням змісту робочого навчального плану школи на рік, фактичного ресурсного забезпечення навчального закладу на початок навчального року,.

Режим роботи закладу освіти протягом навчального року може бути змінений за наявності об’єктивних на то причин та обставин, про що видається спеціальний наказ керівника.

4.      Заклад освіти працює в одну зміну. Початок робочого дня у закладі о 8.30, що враховується при встановленні режиму роботи на початок кожного навчального року.

Початок робочого дня для окремих категорій працівників може не співпадати із встановленим по закладу освіти, що відбивається у відповідних організаційних документах закладу освіти (в графіках роботи, в розкладах занять тощо). Виняток становлять працівники, у тому числі – педагогічні, що залучаються до чергування по закладу освіти  на початок навчального дня.

Кінець робочого дня для педагогічного працівника визначається його педагогічним навантаженням, що відбивається у відповідних організаційних, організаційно-правових документах.

5.      Дотримання режиму роботи закладу освіти є обов’язковим для всіх членів колективу, перш за все – для всіх категорій працівників та учнів. Батьки учнів (особи, що їх замінюють) повинні бути обізнані щодо режиму роботи закладу освіти, вимагати його дотримання з боку дітей, педагогів, інших працівників загальноосвітньої установи.

         III. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

 

1.      Щоденно, з 08.00, біля дверей закладу стоїть, згідно з графіком чергування,  відповідальний за чергування педагог.

2.   Черговий вчитель має проявити належну ввічливість і тактовність у спілкування з батьками та людьми, які завітали до закладу освіти. Сторонніх в приміщення закладу освіти не пропускати. Батьків та родичів учнів пропускати лише при наявності узгодження з директором школи.

3.      За організацію чергування вчителів по закладу освіти, порядок, чистоту і дисципліну відповідає директор, який в обов’язковому порядку під час чергування носить бейдж з надписом «Черговий учитель».

4.      Паління в приміщенні та на прилеглій території закладу освіти суворо забороняється як для учнів, так і для працівників освітнього закладу.

5.      Вчителі закладу освіти  повинні приходити на роботу не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку свого уроку.

6.      Початок занять в закладі о 8.30 год. Після закінчення уроку учні та вчителі виходять з кабінету до коридору. У цей час кабінети провітрюються. Черговий вчитель, чергує  і забезпечує дисципліну учнів та несе персональну відповідальність за поведінку, збереження життя та здоров’я дітей під час перерв.

7.      Всі вчителі закладу освіти повинні спланувати виконання програм враховуючи структуру та режим навчального року, річний план роботи закладу освіти і календарно-тематичні плани з предметів. Календарно-тематичні плани на I семестр затвердити до 01 вересня, на II семестр – до 09 січня.

8.      Внесення змін в класні журнали: зарахування та вибуття учнів вносить тільки класний керівник на підставі наказу директора.

9.  Категорично забороняється відпускати учнів на різноманітні заходи (репетиції, змагання тощо) без дозволу адміністрації.

10.  Заняття проводити за розкладом,  затвердженим директором.

11.  Позакласні заходи проводити за планом, затвердженим директором.

12.  Всі уроки розпочинаються з перевірки присутніх учнів та відповідного запису в класному журналі.

13.  Вчитель зобов’язаний бути присутнім на шкільних нарадах, педрадах тощо. Дата, година і місце їх проведення доводяться до відома педагогічному колективу через оголошення на дошці оперативної інформації.

14.  Розпорядження та доручення, які передаються вчителям адміністрацією через оголошення та (або) у телефонному режимі є обов’язковими для виконання.

15.  Категорично забороняється виставляти учнів із класу за порушення дисципліни під час уроків.

16.  Класні журнали оформлюються пастовими ручками тільки синього кольору. Виправлення оцінок, користування корректором, заклеювання в класних журналах категорично забороняється.

17.  Відпускати учнів із занять мають право тільки адміністрація та класний керівник на підставі заяви батьків на ім’я директора.

18.  Категорично забороняється проводити заміну уроків по домовленості між учителями без дозволу на те адміністрації.

19.  При виході на лікарняний вчитель зобов'язаний попередити адміністрацію про термін хвороби.

20.  Вихід на роботу будь-якого працівника після хвороби можливий тільки при подані заступникові директора лікарняного листа.

21.  Класний керівник зобов’язаний щоденно відмічати відсутніх учнів у класному журналі.

22.  Учень зобов’язаний подати класному керівникові медичну довідку, якщо він був відсутнім на заняттях через хворобу. У противному випадку – принести письмове пояснення на ім’я директора від батьків про причину відсутності на заняттях, яке зберігається в особовій справі до кінця навчального року.

23.  Працівники школи 1 раз на рік повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства. У разі непроходження медичного огляду своєчасно адміністрація школи не допускає працівника до роботи без збереження заробітної плати.

24.  В період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19) проведення моніторингу стану здоров'я учнів і працівників закладу освіти має здійснюватися шляхом проведення медичним працівником закладу освіти (у разі його відсутності - іншим працівником, визначеним керівником закладу освіти) термометрії та опитування щодо самопочуття, а також організації регулярної комунікації з батьками учнів для з’ясування стану здоров'я учнів.

25.  Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

Тому організація освітнього процесу в закладі освіти забезпечується з урахуванням:

ü  вимог соціального дистанціювання;

ü  регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров'я у випадку різкого збільшення;

ü  дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

 

       IV. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ.

 

1.      Педагогічний працівник, що влаштовується на роботу до закладу освіти, повинен представити (надати) такі документи:

v  заява;

v  автобіографія;

v  паспорт та його ксерокопію (стор. 1-3, стор. 11) у двох примірниках;

v  довідку про присвоєння ідентифікаційного коду та її ксерокопію у двох примірниках;

v  диплом з додатком до нього (листком оцінок за опановані предмети) або інший документ про освіту (професійну підготовку) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  військовий квиток (у разі наявності) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  документ про реєстрацію розірвання шлюбу (у разі розбіжності у прізвищах на документах) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  трудову книжку, оформлену у встановленому порядку, та її ксерокопію (в двох примірниках – у разі претендування на погодинне суміщення).

Усі копії наданих документів завіряються керівником закладу.

2.      У разі проходження атестації на попередньому місці роботи педагогічний працівник представляє оригінал атестаційного листа і надає до нього ксерокопії у двох примірниках.

3.      Особа, що працевлаштовується до закладу освіти на посаду, не пов’язану з педагогічною діяльністю, подає той самий перелік документів, крім атестаційного листа.

4.      Ксерокопії документів, наданих працівником, що приймається на роботу, зберігаються в його особовій справі.

5.      Працівник, що влаштовується на роботу, несе відповідальність за достовірність представлених документів.

6.      Працівник, що влаштовується на роботу, за власним бажанням або за необхідністю, може надати інші документи про себе та членів своєї сім’ї і, відповідно, - копії до них, якщо такі документи впливають на визначення оплати його праці, відтворюють право на додаткову соціальну відпустку тощо (пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження дитини і т.ін.).

7.      Прийняття на роботу працівника оформлюється наказом директора, що оголошується працівникові під підпис.

8.      Оплата праці особи, прийнятої на роботу, здійснюється відповідно до чинного законодавства про працю на підставі нормативно-фінансових документів по факту допуску працівника до виконання своїх посадових обов’язків. Для працівника установи освіти таким допуском є особиста санітарна книжка, оформлена у встановленому порядку. Санітарна книжка повинна містити медичний висновок про стан здоров'я суб'єкта праці за показниками, визначеними спеціальним документом, визначаючим згідно вимогам до стану здоров'я працівників системи загальної середньої освіти. Санітарна книжка особи, що влаштувалася на роботу в заклад, з результатами медичного огляду-допуску в повному обсязі зберігається в закладі освіти. Відповідальність за організацію збереження санітарної книжки та здійснення контролю за її збереження несе  директор.

9.      На осіб, які працюють у закладі освіти понад п’яти днів, ведуться трудові книжки. Записи в трудових книжках працівників здійснюються згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58. Трудові книжки працівників, окрім трудової книжки керівника закладу, зберігаються як документи суворої звітності безпосередньо в школі. За збереження і видачу трудових книжок, за організацію ведення їх обліку персональну відповідальність несе керівник закладу.

10.  На осіб, які працюють у закладі освіти за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Запис відомостей про роботу за сумісництвом у трудову книжку оформлюється за бажанням працівника уповноваженим органом або роботодавцем за місцем основної роботи.

11.  Працівники закладу приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами або на конкурсній основі відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація зобов’язана:

ü  познайомити працівника з наказом, у якому назва посади відповідає ЕТКС робіт та професій, штатному розкладу, умовам праці і її оплати;

ü  пояснити права і обов’язки працівника у відповідності з посадовими інструкціями;

ü  ознайомити з Правилами внутрішнього розпорядку;

ü  провести інструктаж з техніки безпеки, виробничій санітарії, протипожежній безпеці і організації роботи по охороні життя і здоров’я дітей.

12.  При оформленні на роботу в наказі може бути обумовлений випробувальний термін. Термін випробування при прийомі на роботу встановлюється у відповідності з діючим законодавством, але не більше трьох місяців. Результати випробування оцінює адміністрація. Якщо працівник не відповідає займаній посаді, адміністрація протягом терміну чи відразу після його закінчення припиняє договір без виплати вихідної допомоги.

13.  Переведення на іншу роботу, в тому числі і тимчасову, здійснюється тільки з письмової згоди працівника. У випадках виробничої необхідності адміністрація може перевести технічного працівника з однієї ділянки роботи на іншу із збереженням тарифної ставки і встановлених об’ємів роботи.

14.  Процедура прийняття на роботу та звільнення працівників визначається законодавством України про освіту, законодавством про працю, а також регулюється іншими нормативно-правовими документами, що діють у системі загальної середньої освіти.

15.  Особа, що влаштовується на роботу в заклад освіти, повинна бути ознайомлена керівником закладу освіти щодо вимог до відповідної посади – з обов’язками, що передбачені для виконання, з правами та обов`язками працівника тощо.

Директор ЗЗСО зобов’язаний:

а)      роз’яснити працівникові його права і обов’язки на істотні умови праці, повідомити про наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я, роз’яснити працівникові його права на пільги і компенсації за роботу в небезпечних та шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства і Колективного договору;

б)      ознайомити працівника з Правилами внутрішнього розпорядку та Колективним договором, Статутом закладу, Інструкцією з ведення ділової документації, Посадовою інструкцією;

в)      проінструктувати працівника з охорони праці та протипожежної безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці.

Виконання зобов’язань керівника закладу освіти стосовно осіб, які влаштовується на роботу, зазначених вище у пункті, може бути делеговано, відповідальному за охорону праці у закладі освіти. Ознайомлення з Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти  та Посадовою (або робочою) інструкцією як повноваження не можуть бути делеговані. Із зазначеними документами директор ознайомлює працівника під підпис особисто. У разі відмови працівника ставити підпис про ознайомлення з документом складається акт про факт ознайомлення. З часу ознайомлення вступають у дію вимоги до працівника як посадовця.

Розірвання трудового договору з працівником за ініціативи роботодавця як уповноваженого органу припускається у випадках, передбачених чинним законодавством. Припинення трудового договору, укладеного між працівником та роботодавцем, може мати місце на підставах, передбачених чинним законодавством, оформлюється відповідним наказом роботодавця, стосовно педагогічних працівників – з виконанням процедури, аналогічної прийняттю на роботу. Днем звільнення вважати останній день роботи.

Звільнення педагогічних працівників у зв’язку зі скороченням обсягу роботи в закладі освіти може мати місце тільки в кінці навчального року. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадку ліквідації ЗЗСО як комунальної установи державної форми власності або її реорганізації, у випадку скорочення кількості працюючих або штату працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Директор закладу зобов’язаний видати працівникові у день звільнення належно оформлену трудову книжку, запис про причину звільнення повинен здійснюватись у відповідності з формулюванням чинного законодавства, з посиланням на відповідний пункт, статтю закону.

Визначені вище правила прийняття на роботу і звільнення працівників поширюються на всіх працівників ЗЗСО, крім її керівника.

V. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1.      Для директора закладу освіти встановлюється ненормований робочий день. Міра праці осіб, що займають керівні посади у навчальному закладі, визначається не тільки тривалістю робочого часу, а й колом обов`язків та обсягом виконаних робіт.

2.      Тривалість робочого тижня для працюючих у закладі освіти на тарифну ставку не може перевищувати 40 годин на тиждень. Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку, які затверджує керівник закладу освіти з додержання тривалості робочого тижня.

У межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні нести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану і плану науково-дослідної роботи.

3.      При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи педагогічного працівника визначається навчальним планом та розкладом занять, затвердженим директором  і включає підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади.

4.      Класний керівник працює з дотриманням тривалості робочого тижня, та охоплює обов’язки: класна година, виховний захід, батьківські збори, всеобуч, контроль за дотримання санітарно-гігієнічного режиму закріпленого класу, робота з щоденниками, журналом та інше.

5.      Робота вчителя-предметника розпочинається за 15 хв. до початку уроків, визначених розкладом.

6.      При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти керівник зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.

7.      Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом директора закладу освіти .

Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

8.      Керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладіосвіти. Графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом .

Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають  дітей віком до 3-х років.

Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

9.      Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти  залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

10.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік.

Надання відпустки керівнику закладу освіти оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам - наказом закладу освіти. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодше вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

11.  Педагогічним працівникам забороняється:

а)      змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

б)      продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в)      передоручати виконання трудових обов'язків.

г)      відпускати учнів з уроків, випроваджувати з класу під час занять, посилати за батьками та виконувати інші доручення.

12.  Забороняється в робочий час:

а)      відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних з освітнім процесом;

б)      відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов'язків, а також учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

13.  Установити час початку робочого дня для таких категорій працівників:

-          робітників з обслуговування приміщень – 07.00

-          педагогічних працівників – за 15 хвилин до початку уроку;

-          педагогічних працівників, що мають перші уроки – 08:15;

14.  Учителі, які здійснюють останні уроки, супроводжують учнів до гардероба та забезпечують порядок під час виходу учнів з закладу освіти та подвір’я в зимовий період.

15.  Учителі подають щоденні відомості щодо обліку відвідування (до 09:00).

16.  У тривалість робочого тижня (дня) вчителя, окрім педагогічного навантаження, входять і інші види педагогічної діяльності, передбачені посадовою інструкцією та режимом робочого часу, а саме: підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади, навчального плану.

17.  У робочий час вчителя також входять підготовка до уроків, класне керівництво, перевірка зошитів, індивідуальна позакласна робота за дітьми, робота з батьками тощо.

18.  Забороняється відволікати педагогічних працівників у робочий час від виконання їх безпосередніх обов’язків, передбачених посадовою та робочою інструкціями. Категорично забороняється відволікати педагогічного працівника від проведення навчального заняття, від чергування на об’єкті, закріпленим за ним в приміщенні або на території закладу, за який він несе персональну відповідальність.

У канікулярний час, що не збігається з щорічною основною, з соціальною або додатковою відпустками і є визначеним структурою поточного навчального року, передбаченою у робочому навчальному плані, а також у період тимчасового призупинення освітнього процесу, пов’язаного з введенням у закладі карантинного режиму, робочий день педагогічного працівника, протягом якого він залучається до організаційно-педагогічної та науково-методичної діяльності, визначається кількістю годин педагогічного навантаження, закріпленою за ним у розкладі уроків до початку канікул або карантинного режиму. Графік роботи педагогічних працівників, не залучених до чергування по школі за спеціальним наказом, у канікулярний час та в період карантинного та при інших форс мажорних обставинах, якщо він не збігається з розкладом уроків, що діє під час освітнього процесу, то відраховується від часу, визначеного як початок робочого дня в режимі роботи закладу.

19.  Рішення про тимчасову зміну режиму роботи закладу освіти у період канікул та тимчасового призупинення освітнього процесу (карантину), зокрема – зміну початку робочого дня для педагогічних працівників, приймається директором ЗЗСО, оформлюється окремим наказом і доводиться до відома членів педагогічного колективу не пізніше, ніж за день до початку канікул або карантинного режиму під підпис.

20.  У разі призупинення роботи закладу освіти, спричинене відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (епідемії, карантин, буревій, капітальний ремонт, пожежа, повінь, громадянські дії у вигляді загальної суспільної непокори тощо) працівникам час простою оплачується з розрахунку встановленого положенням колективного договору, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

21.  Питання необхідності присутності або відсутності на роботі працівників у разі простою вирішується в конкретному випадку адміністрацією за погодженням з профкомом закладу.

22.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік до 5 січня. У разі перенесення робочих днів у зв’язку з новорічними та різдвяними святами на виконання наказу вищих органів управління освіти – складається не пізніше, ніж до 15 січня. В ньому попередньо визначаються терміни щорічної відпустки кожного працівника ЗЗСО в місяцях, в які вміщується кількість календарних днів, передбачених на щорічну основну відпустку працівникові чинним законодавством (для педпрацівників – 56 календарних днів, для інших працівників – 24 календарні дні).

23.  Щорічна основна відпустка педагогічним працівникам повної тривалості у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Педагогічним працівникам у разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року за наявності відповідних документів. Невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, в інший канікулярний період.

24.  Терміни щорічної основної відпустки працівника, перший та останній її дні уточнюються на кінець навчального року з урахуванням термінів, викладених в його особистій заяві, та виробничої ситуації, що склалася, доводяться до відома працівника не пізніше, ніж за 2 тижні до першого дня відпустки. За директором ЗЗСО закріплюється право не задовольнити особисту заяву працівника щодо термінів щорічної основної відпустки.

25.  Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, що основна її частина складає не менше 14 днів. Перенесення відпустки на інший термін, відкликання з відпустки допускається в порядку, встановленому чинним законодавством України.

26.  Надання відпустки оформлюється спеціальним наказом по закладу. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання її протягом календарного року працівникам, молодшим 18 років та працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв’язку зі шкідливими умовами праці.

27.  Директору ЗЗСО щорічна основна відпустка надається за погодженням з вищестоящим органом освіти на підставі особистої заяви.

28.  У разі відсутності директора його обов’язки виконує черговий вчитель. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти директор або його заступники зобов'язані терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогічним працівником.

 

Відповідальність за порушення.

-          За порушення дисципліни до педагогічного працівника може бути застосоване дисциплінарне стягнення, згідно із законодавством.

-          До застосування дисциплінарного стягнення директор школи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмове пояснення складається відповідний акт.

-          Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не враховуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше 6 місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається одне дисциплінарне стягнення.

-          Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові у встановленому порядку під підпис.

-          Догана як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України. Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України.

-          Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не припустився нового порушення трудової дисципліни і до того ж виявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

-          Роботодавець має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу школи або первинної профспілкової організації, що діє у навчальному закладі.

Заохочення за успіхи в роботі.

  • Забезпечення трудової дисципліни в закладі реалізується наявністю у суб’єктів праці – працівників, які здійснюють педагогічну діяльність – готовності до високопродуктивної роботи. Належний рівень такої готовності забезпечується з боку працівників відповідним рівнем професійної обізнаності, володінням спеціальними знаннями, мотивацією праці, дисциплінованістю – дотриманням обов’язкового порядку поведінки, що відповідає загальнолюдським нормам права та моралі, особливим вимогам освіти як сфери духовного виробництва, вимогам загальноосвітньої школи як інституту соціального виховання. Високий рівень такої готовності у суб’єктів праці відзначається посиленою внутрішньою мотивацією до сумлінного виконання своїх обов’язків, зумовленою, в свою чергу, позитивною юридичною відповідальністю, яка знаходить своє відтворення в реальних успіхах працівника, фактичних результатах його діяльності.
  • Успіхи та результати праці, зразкове виконання обов’язків, високі досягнення в професійній галузі, тривала і бездоганна робота є підставою для заохочення працівника закладу в моральній або матеріальній формі, як то передбачено чинним законодавством та колективним договором.
  • У закладі застосовуються такі моральні та матеріальні заохочення працівників:

ü  оголошення подяки в усній або письмовій формі;

ü  представлення на відзначення подякою до вищестоящих органів управління освітою, органів виконавчої влади;

ü  нагородження грамотою шкільного рівня;

ü  представлення до нагородження грамотою до вищестоящих органів управління освітою;

ü  представлення на присвоєння почесних звань;

ü  переведення на систему самоконтроля професійної діяльності;

ü  надання щорічної грошової винагороди;

ü  преміювання,

ü  нагородження цінним подарунком.

  • Працівникам, які успішно виконують свої посадові обов’язки, надаються, крім зазначеного вище, в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах повноважень навчального закладу. Таким працівникам також надається перевага при просуванні по роботі.
  • Заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу працівників, заносяться до трудової книжки педагогічного працівника.

            VI. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього розпорядку або графіками змінності, які затверджує керівник закладу освіти з додержанням тривалості робочого тижня.

В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану.

            Для окремих працівників умовами контракту може бути передбачений інший режим роботи.

2. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

3. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством.

 

 

             VII.  ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ 
 
1. За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі можуть застосовуватись заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку закладу освіти.
2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні  працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.
3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі.
4. Заохочення оголошується в наказі, доводяться до відома всього колективу закладу освіти і заносяться до трудової книжки працівника. 
 
         VIII. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 
1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення:
а)      догана;
б)      звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 Кодексу законів про працю України (322-08).
2. Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому не дано право прийняття на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) даного працівника.
3. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
4. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
5. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку. 
6. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

  1.Педагогічні працівники мають право на:

  • захист професійної честі,гідності;
  • вільний вибір форм,методів,засобів навчання,виявлення педагогічної ініціативи;
  • індивідуальну педагогічну діяльність;
  • участь у громадському самоврядуванні;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту,програм, форм навчання.

  2.Працівники школи зобов'язані:

  • працювати сумлінно,виконувати навчальний режим, вимоги статуту школи і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці;
  • виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
  • берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати  в учнів бережливе ставлення до майна школи;
  • працівники школи в установлені строки повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.Педагогічні працівники повинні:

  • забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов*язкових державних вимог,сприяти розвиткові здібностей учнів;
  • настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості , відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства та інших добро чинностей;
  • виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
  • додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати  гідність дитини;
  • захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати шкідливим звичкам;
  • постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ ДИРЕКТОРА  ЗЗСО

  1.Директор ЗЗСО зобов'язаний:

  • забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти,для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їх спеціальності чи кваліфікації;
  • визначити педагогічним працівникам робочі місця,своєчасно доводити до їх відома розклад занять,забезпечувати їх неохідними засобами роботи;
  • удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників,спрямовані на поліпшення роботи школи;
  • доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року(до надання відпустки)педагогічне навантаження в наступному навчальному році;
  • надавати відпустки всім працівникам школи відповідно до графіка відпусток;
  • забезпечити умови техніки безпеки,виробничої санітарії, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов*язків;
  • дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни;
  • організувати харчування учнів;
  • своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну звітність,а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного процесу.

Україна

Верхньограбівницька початкова школа

Жденіївської селищної ради

 Мукачівського району  Закарпатської області     

с.В.Грабівниця,63. 89121

Е-mail: :  verchnohrabivnucka@ukr.net   код ЄДРПОУ 22099068

НАКАЗ

01.09.2021                                      с. В.Грабівниця                                       №__

Про затвердження

Правил внутрішнього трудового розпорядку

для коллективу початкової школи на 2021-2022  навчальний рік

 

На підставі рішення педагогічної ради  від  30 серпня 2021 року (протокол № 1 від 30.08.2021р)

НАКАЗУЮ:

  1. Ввести в дію з  01 вересня 2021 року на 2021-2022 навчальний рік Правила внутрішнього трудового розпорядку для колективу закладу освіти, що додаються.
  2. Вважати їх обов’язковими для всіх категорій працівників.
  3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО:                                                                           Діана РЯШКО

З наказом ознайомлені (01.09.2021):                       

__________Л.І. Реслер

_________ М.М. Савчин

_________ О.І. Самусь

_________  Я.Ю. Яким

__________ М.В. Кейс

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Верхньограбівницької початкової школи

01.09. 2021р №__

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

для  працівників Верхньограбівницької початкової школи

Жденіївської селищної ради Мукачівського району

 Закарпатської області

 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

У Верхньограбівницькій початковій школі Жденіївської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і освітнього процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

2.      Ці правила поширюються на всіх працівників закладу освіти:

-  адміністративно-управлінський персонал;

- непедагогічний персонал;

- обслуговуючий персонал.

3.      Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників школи, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок.

4.      Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує директор в межах наданих йому повноважень, а у випадках передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням з радою трудового колективу.

5.      Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти складені з урахуванням змісту основних організаційно-правових документів комунальної установи освіти – Статуту закладу та Колективного договору – якими визначається специфіка взаємодії та взаємовідносин учасників освітнього процесу – учнів, їхніх батьків (осіб, що їх замінюють), педагогів (у тому числі керівників - директора), інших працівників, якими визначаються відносини учасників трудового процесу – керівника установи, педагогів, інших працівників закладу освіти.

          ІІ. ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.      Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти спираються на поняття усвідомленої дисципліни та відповідальності, поняття організованої взаємодії і організаційної культури, що складають підґрунтя для сумісної успішної діяльності членів шкільного колективу і є необхідною умовою ефективної організації освітнього процесу та організації праці у навчальному закладі.

2.      Дисципліна у закладі освіти забезпечується перш за все самодисципліною та самоконтролем працівників, методами переконання та заохочення – з боку адміністрації закладу за підтримки органів громадського самоврядування. До порушників дисципліни відповідно до заподіяного застосовуються заходи громадського та дисциплінарного впливу, передбачені в підрозділах даних Правил внутрішнього трудового розпорядку, згідно з чинним законодавством України.

3.      Внутрішні організаційні процеси в школі, дотримання порядку в ній регламентуються поняттям режиму роботи, що встановлюється спеціальним наказом керівника установи на 01 вересня кожного навчального року, який приймає рішення, виходячи з діючих нормативів та інструктивних вимог, з урахуванням змісту робочого навчального плану школи на рік, фактичного ресурсного забезпечення навчального закладу на початок навчального року,.

Режим роботи закладу освіти протягом навчального року може бути змінений за наявності об’єктивних на то причин та обставин, про що видається спеціальний наказ керівника.

4.      Заклад освіти працює в одну зміну. Початок робочого дня у закладі о 8.30, що враховується при встановленні режиму роботи на початок кожного навчального року.

Початок робочого дня для окремих категорій працівників може не співпадати із встановленим по закладу освіти, що відбивається у відповідних організаційних документах закладу освіти (в графіках роботи, в розкладах занять тощо). Виняток становлять працівники, у тому числі – педагогічні, що залучаються до чергування по закладу освіти  на початок навчального дня.

Кінець робочого дня для педагогічного працівника визначається його педагогічним навантаженням, що відбивається у відповідних організаційних, організаційно-правових документах.

5.      Дотримання режиму роботи закладу освіти є обов’язковим для всіх членів колективу, перш за все – для всіх категорій працівників та учнів. Батьки учнів (особи, що їх замінюють) повинні бути обізнані щодо режиму роботи закладу освіти, вимагати його дотримання з боку дітей, педагогів, інших працівників загальноосвітньої установи.

         III. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

 

1.      Щоденно, з 08.00, біля дверей закладу стоїть, згідно з графіком чергування,  відповідальний за чергування педагог.

2.   Черговий вчитель має проявити належну ввічливість і тактовність у спілкування з батьками та людьми, які завітали до закладу освіти. Сторонніх в приміщення закладу освіти не пропускати. Батьків та родичів учнів пропускати лише при наявності узгодження з директором школи.

3.      За організацію чергування вчителів по закладу освіти, порядок, чистоту і дисципліну відповідає директор, який в обов’язковому порядку під час чергування носить бейдж з надписом «Черговий учитель».

4.      Паління в приміщенні та на прилеглій території закладу освіти суворо забороняється як для учнів, так і для працівників освітнього закладу.

5.      Вчителі закладу освіти  повинні приходити на роботу не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку свого уроку.

6.      Початок занять в закладі о 8.30 год. Після закінчення уроку учні та вчителі виходять з кабінету до коридору. У цей час кабінети провітрюються. Черговий вчитель, чергує  і забезпечує дисципліну учнів та несе персональну відповідальність за поведінку, збереження життя та здоров’я дітей під час перерв.

7.      Всі вчителі закладу освіти повинні спланувати виконання програм враховуючи структуру та режим навчального року, річний план роботи закладу освіти і календарно-тематичні плани з предметів. Календарно-тематичні плани на I семестр затвердити до 01 вересня, на II семестр – до 09 січня.

8.      Внесення змін в класні журнали: зарахування та вибуття учнів вносить тільки класний керівник на підставі наказу директора.

9.  Категорично забороняється відпускати учнів на різноманітні заходи (репетиції, змагання тощо) без дозволу адміністрації.

10.  Заняття проводити за розкладом,  затвердженим директором.

11.  Позакласні заходи проводити за планом, затвердженим директором.

12.  Всі уроки розпочинаються з перевірки присутніх учнів та відповідного запису в класному журналі.

13.  Вчитель зобов’язаний бути присутнім на шкільних нарадах, педрадах тощо. Дата, година і місце їх проведення доводяться до відома педагогічному колективу через оголошення на дошці оперативної інформації.

14.  Розпорядження та доручення, які передаються вчителям адміністрацією через оголошення та (або) у телефонному режимі є обов’язковими для виконання.

15.  Категорично забороняється виставляти учнів із класу за порушення дисципліни під час уроків.

16.  Класні журнали оформлюються пастовими ручками тільки синього кольору. Виправлення оцінок, користування корректором, заклеювання в класних журналах категорично забороняється.

17.  Відпускати учнів із занять мають право тільки адміністрація та класний керівник на підставі заяви батьків на ім’я директора.

18.  Категорично забороняється проводити заміну уроків по домовленості між учителями без дозволу на те адміністрації.

19.  При виході на лікарняний вчитель зобов'язаний попередити адміністрацію про термін хвороби.

20.  Вихід на роботу будь-якого працівника після хвороби можливий тільки при подані заступникові директора лікарняного листа.

21.  Класний керівник зобов’язаний щоденно відмічати відсутніх учнів у класному журналі.

22.  Учень зобов’язаний подати класному керівникові медичну довідку, якщо він був відсутнім на заняттях через хворобу. У противному випадку – принести письмове пояснення на ім’я директора від батьків про причину відсутності на заняттях, яке зберігається в особовій справі до кінця навчального року.

23.  Працівники школи 1 раз на рік повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства. У разі непроходження медичного огляду своєчасно адміністрація школи не допускає працівника до роботи без збереження заробітної плати.

24.  В період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19) проведення моніторингу стану здоров'я учнів і працівників закладу освіти має здійснюватися шляхом проведення медичним працівником закладу освіти (у разі його відсутності - іншим працівником, визначеним керівником закладу освіти) термометрії та опитування щодо самопочуття, а також організації регулярної комунікації з батьками учнів для з’ясування стану здоров'я учнів.

25.  Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

Тому організація освітнього процесу в закладі освіти забезпечується з урахуванням:

ü  вимог соціального дистанціювання;

ü  регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров'я у випадку різкого збільшення;

ü  дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

 

       IV. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ.

 

1.      Педагогічний працівник, що влаштовується на роботу до закладу освіти, повинен представити (надати) такі документи:

v  заява;

v  автобіографія;

v  паспорт та його ксерокопію (стор. 1-3, стор. 11) у двох примірниках;

v  довідку про присвоєння ідентифікаційного коду та її ксерокопію у двох примірниках;

v  диплом з додатком до нього (листком оцінок за опановані предмети) або інший документ про освіту (професійну підготовку) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  військовий квиток (у разі наявності) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  документ про реєстрацію розірвання шлюбу (у разі розбіжності у прізвищах на документах) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  трудову книжку, оформлену у встановленому порядку, та її ксерокопію (в двох примірниках – у разі претендування на погодинне суміщення).

Усі копії наданих документів завіряються керівником закладу.

2.      У разі проходження атестації на попередньому місці роботи педагогічний працівник представляє оригінал атестаційного листа і надає до нього ксерокопії у двох примірниках.

3.      Особа, що працевлаштовується до закладу освіти на посаду, не пов’язану з педагогічною діяльністю, подає той самий перелік документів, крім атестаційного листа.

4.      Ксерокопії документів, наданих працівником, що приймається на роботу, зберігаються в його особовій справі.

5.      Працівник, що влаштовується на роботу, несе відповідальність за достовірність представлених документів.

6.      Працівник, що влаштовується на роботу, за власним бажанням або за необхідністю, може надати інші документи про себе та членів своєї сім’ї і, відповідно, - копії до них, якщо такі документи впливають на визначення оплати його праці, відтворюють право на додаткову соціальну відпустку тощо (пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження дитини і т.ін.).

7.      Прийняття на роботу працівника оформлюється наказом директора, що оголошується працівникові під підпис.

8.      Оплата праці особи, прийнятої на роботу, здійснюється відповідно до чинного законодавства про працю на підставі нормативно-фінансових документів по факту допуску працівника до виконання своїх посадових обов’язків. Для працівника установи освіти таким допуском є особиста санітарна книжка, оформлена у встановленому порядку. Санітарна книжка повинна містити медичний висновок про стан здоров'я суб'єкта праці за показниками, визначеними спеціальним документом, визначаючим згідно вимогам до стану здоров'я працівників системи загальної середньої освіти. Санітарна книжка особи, що влаштувалася на роботу в заклад, з результатами медичного огляду-допуску в повному обсязі зберігається в закладі освіти. Відповідальність за організацію збереження санітарної книжки та здійснення контролю за її збереження несе  директор.

9.      На осіб, які працюють у закладі освіти понад п’яти днів, ведуться трудові книжки. Записи в трудових книжках працівників здійснюються згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58. Трудові книжки працівників, окрім трудової книжки керівника закладу, зберігаються як документи суворої звітності безпосередньо в школі. За збереження і видачу трудових книжок, за організацію ведення їх обліку персональну відповідальність несе керівник закладу.

10.  На осіб, які працюють у закладі освіти за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Запис відомостей про роботу за сумісництвом у трудову книжку оформлюється за бажанням працівника уповноваженим органом або роботодавцем за місцем основної роботи.

11.  Працівники закладу приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами або на конкурсній основі відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація зобов’язана:

ü  познайомити працівника з наказом, у якому назва посади відповідає ЕТКС робіт та професій, штатному розкладу, умовам праці і її оплати;

ü  пояснити права і обов’язки працівника у відповідності з посадовими інструкціями;

ü  ознайомити з Правилами внутрішнього розпорядку;

ü  провести інструктаж з техніки безпеки, виробничій санітарії, протипожежній безпеці і організації роботи по охороні життя і здоров’я дітей.

12.  При оформленні на роботу в наказі може бути обумовлений випробувальний термін. Термін випробування при прийомі на роботу встановлюється у відповідності з діючим законодавством, але не більше трьох місяців. Результати випробування оцінює адміністрація. Якщо працівник не відповідає займаній посаді, адміністрація протягом терміну чи відразу після його закінчення припиняє договір без виплати вихідної допомоги.

13.  Переведення на іншу роботу, в тому числі і тимчасову, здійснюється тільки з письмової згоди працівника. У випадках виробничої необхідності адміністрація може перевести технічного працівника з однієї ділянки роботи на іншу із збереженням тарифної ставки і встановлених об’ємів роботи.

14.  Процедура прийняття на роботу та звільнення працівників визначається законодавством України про освіту, законодавством про працю, а також регулюється іншими нормативно-правовими документами, що діють у системі загальної середньої освіти.

15.  Особа, що влаштовується на роботу в заклад освіти, повинна бути ознайомлена керівником закладу освіти щодо вимог до відповідної посади – з обов’язками, що передбачені для виконання, з правами та обов`язками працівника тощо.

Директор ЗЗСО зобов’язаний:

а)      роз’яснити працівникові його права і обов’язки на істотні умови праці, повідомити про наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я, роз’яснити працівникові його права на пільги і компенсації за роботу в небезпечних та шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства і Колективного договору;

б)      ознайомити працівника з Правилами внутрішнього розпорядку та Колективним договором, Статутом закладу, Інструкцією з ведення ділової документації, Посадовою інструкцією;

в)      проінструктувати працівника з охорони праці та протипожежної безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці.

Виконання зобов’язань керівника закладу освіти стосовно осіб, які влаштовується на роботу, зазначених вище у пункті, може бути делеговано, відповідальному за охорону праці у закладі освіти. Ознайомлення з Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти  та Посадовою (або робочою) інструкцією як повноваження не можуть бути делеговані. Із зазначеними документами директор ознайомлює працівника під підпис особисто. У разі відмови працівника ставити підпис про ознайомлення з документом складається акт про факт ознайомлення. З часу ознайомлення вступають у дію вимоги до працівника як посадовця.

Розірвання трудового договору з працівником за ініціативи роботодавця як уповноваженого органу припускається у випадках, передбачених чинним законодавством. Припинення трудового договору, укладеного між працівником та роботодавцем, може мати місце на підставах, передбачених чинним законодавством, оформлюється відповідним наказом роботодавця, стосовно педагогічних працівників – з виконанням процедури, аналогічної прийняттю на роботу. Днем звільнення вважати останній день роботи.

Звільнення педагогічних працівників у зв’язку зі скороченням обсягу роботи в закладі освіти може мати місце тільки в кінці навчального року. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадку ліквідації ЗЗСО як комунальної установи державної форми власності або її реорганізації, у випадку скорочення кількості працюючих або штату працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Директор закладу зобов’язаний видати працівникові у день звільнення належно оформлену трудову книжку, запис про причину звільнення повинен здійснюватись у відповідності з формулюванням чинного законодавства, з посиланням на відповідний пункт, статтю закону.

Визначені вище правила прийняття на роботу і звільнення працівників поширюються на всіх працівників ЗЗСО, крім її керівника.

V. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1.      Для директора закладу освіти встановлюється ненормований робочий день. Міра праці осіб, що займають керівні посади у навчальному закладі, визначається не тільки тривалістю робочого часу, а й колом обов`язків та обсягом виконаних робіт.

2.      Тривалість робочого тижня для працюючих у закладі освіти на тарифну ставку не може перевищувати 40 годин на тиждень. Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку, які затверджує керівник закладу освіти з додержання тривалості робочого тижня.

У межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні нести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану і плану науково-дослідної роботи.

3.      При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи педагогічного працівника визначається навчальним планом та розкладом занять, затвердженим директором  і включає підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади.

4.      Класний керівник працює з дотриманням тривалості робочого тижня, та охоплює обов’язки: класна година, виховний захід, батьківські збори, всеобуч, контроль за дотримання санітарно-гігієнічного режиму закріпленого класу, робота з щоденниками, журналом та інше.

5.      Робота вчителя-предметника розпочинається за 15 хв. до початку уроків, визначених розкладом.

6.      При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти керівник зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.

7.      Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом директора закладу освіти .

Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

8.      Керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладіосвіти. Графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом .

Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають  дітей віком до 3-х років.

Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

9.      Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти  залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

10.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік.

Надання відпустки керівнику закладу освіти оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам - наказом закладу освіти. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодше вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

11.  Педагогічним працівникам забороняється:

а)      змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

б)      продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в)      передоручати виконання трудових обов'язків.

г)      відпускати учнів з уроків, випроваджувати з класу під час занять, посилати за батьками та виконувати інші доручення.

12.  Забороняється в робочий час:

а)      відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних з освітнім процесом;

б)      відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов'язків, а також учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

13.  Установити час початку робочого дня для таких категорій працівників:

-          робітників з обслуговування приміщень – 07.00

-          педагогічних працівників – за 15 хвилин до початку уроку;

-          педагогічних працівників, що мають перші уроки – 08:15;

14.  Учителі, які здійснюють останні уроки, супроводжують учнів до гардероба та забезпечують порядок під час виходу учнів з закладу освіти та подвір’я в зимовий період.

15.  Учителі подають щоденні відомості щодо обліку відвідування (до 09:00).

16.  У тривалість робочого тижня (дня) вчителя, окрім педагогічного навантаження, входять і інші види педагогічної діяльності, передбачені посадовою інструкцією та режимом робочого часу, а саме: підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади, навчального плану.

17.  У робочий час вчителя також входять підготовка до уроків, класне керівництво, перевірка зошитів, індивідуальна позакласна робота за дітьми, робота з батьками тощо.

18.  Забороняється відволікати педагогічних працівників у робочий час від виконання їх безпосередніх обов’язків, передбачених посадовою та робочою інструкціями. Категорично забороняється відволікати педагогічного працівника від проведення навчального заняття, від чергування на об’єкті, закріпленим за ним в приміщенні або на території закладу, за який він несе персональну відповідальність.

У канікулярний час, що не збігається з щорічною основною, з соціальною або додатковою відпустками і є визначеним структурою поточного навчального року, передбаченою у робочому навчальному плані, а також у період тимчасового призупинення освітнього процесу, пов’язаного з введенням у закладі карантинного режиму, робочий день педагогічного працівника, протягом якого він залучається до організаційно-педагогічної та науково-методичної діяльності, визначається кількістю годин педагогічного навантаження, закріпленою за ним у розкладі уроків до початку канікул або карантинного режиму. Графік роботи педагогічних працівників, не залучених до чергування по школі за спеціальним наказом, у канікулярний час та в період карантинного та при інших форс мажорних обставинах, якщо він не збігається з розкладом уроків, що діє під час освітнього процесу, то відраховується від часу, визначеного як початок робочого дня в режимі роботи закладу.

19.  Рішення про тимчасову зміну режиму роботи закладу освіти у період канікул та тимчасового призупинення освітнього процесу (карантину), зокрема – зміну початку робочого дня для педагогічних працівників, приймається директором ЗЗСО, оформлюється окремим наказом і доводиться до відома членів педагогічного колективу не пізніше, ніж за день до початку канікул або карантинного режиму під підпис.

20.  У разі призупинення роботи закладу освіти, спричинене відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (епідемії, карантин, буревій, капітальний ремонт, пожежа, повінь, громадянські дії у вигляді загальної суспільної непокори тощо) працівникам час простою оплачується з розрахунку встановленого положенням колективного договору, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

21.  Питання необхідності присутності або відсутності на роботі працівників у разі простою вирішується в конкретному випадку адміністрацією за погодженням з профкомом закладу.

22.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік до 5 січня. У разі перенесення робочих днів у зв’язку з новорічними та різдвяними святами на виконання наказу вищих органів управління освіти – складається не пізніше, ніж до 15 січня. В ньому попередньо визначаються терміни щорічної відпустки кожного працівника ЗЗСО в місяцях, в які вміщується кількість календарних днів, передбачених на щорічну основну відпустку працівникові чинним законодавством (для педпрацівників – 56 календарних днів, для інших працівників – 24 календарні дні).

23.  Щорічна основна відпустка педагогічним працівникам повної тривалості у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Педагогічним працівникам у разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року за наявності відповідних документів. Невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, в інший канікулярний період.

24.  Терміни щорічної основної відпустки працівника, перший та останній її дні уточнюються на кінець навчального року з урахуванням термінів, викладених в його особистій заяві, та виробничої ситуації, що склалася, доводяться до відома працівника не пізніше, ніж за 2 тижні до першого дня відпустки. За директором ЗЗСО закріплюється право не задовольнити особисту заяву працівника щодо термінів щорічної основної відпустки.

25.  Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, що основна її частина складає не менше 14 днів. Перенесення відпустки на інший термін, відкликання з відпустки допускається в порядку, встановленому чинним законодавством України.

26.  Надання відпустки оформлюється спеціальним наказом по закладу. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання її протягом календарного року працівникам, молодшим 18 років та працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв’язку зі шкідливими умовами праці.

27.  Директору ЗЗСО щорічна основна відпустка надається за погодженням з вищестоящим органом освіти на підставі особистої заяви.

28.  У разі відсутності директора його обов’язки виконує черговий вчитель. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти директор або його заступники зобов'язані терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогічним працівником.

 

Відповідальність за порушення.

-          За порушення дисципліни до педагогічного працівника може бути застосоване дисциплінарне стягнення, згідно із законодавством.

-          До застосування дисциплінарного стягнення директор школи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмове пояснення складається відповідний акт.

-          Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не враховуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше 6 місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається одне дисциплінарне стягнення.

-          Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові у встановленому порядку під підпис.

-          Догана як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України. Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України.

-          Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не припустився нового порушення трудової дисципліни і до того ж виявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

-          Роботодавець має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу школи або первинної профспілкової організації, що діє у навчальному закладі.

Заохочення за успіхи в роботі.

  • Забезпечення трудової дисципліни в закладі реалізується наявністю у суб’єктів праці – працівників, які здійснюють педагогічну діяльність – готовності до високопродуктивної роботи. Належний рівень такої готовності забезпечується з боку працівників відповідним рівнем професійної обізнаності, володінням спеціальними знаннями, мотивацією праці, дисциплінованістю – дотриманням обов’язкового порядку поведінки, що відповідає загальнолюдським нормам права та моралі, особливим вимогам освіти як сфери духовного виробництва, вимогам загальноосвітньої школи як інституту соціального виховання. Високий рівень такої готовності у суб’єктів праці відзначається посиленою внутрішньою мотивацією до сумлінного виконання своїх обов’язків, зумовленою, в свою чергу, позитивною юридичною відповідальністю, яка знаходить своє відтворення в реальних успіхах працівника, фактичних результатах його діяльності.
  • Успіхи та результати праці, зразкове виконання обов’язків, високі досягнення в професійній галузі, тривала і бездоганна робота є підставою для заохочення працівника закладу в моральній або матеріальній формі, як то передбачено чинним законодавством та колективним договором.
  • У закладі застосовуються такі моральні та матеріальні заохочення працівників:

ü  оголошення подяки в усній або письмовій формі;

ü  представлення на відзначення подякою до вищестоящих органів управління освітою, органів виконавчої влади;

ü  нагородження грамотою шкільного рівня;

ü  представлення до нагородження грамотою до вищестоящих органів управління освітою;

ü  представлення на присвоєння почесних звань;

ü  переведення на систему самоконтроля професійної діяльності;

ü  надання щорічної грошової винагороди;

ü  преміювання,

ü  нагородження цінним подарунком.

  • Працівникам, які успішно виконують свої посадові обов’язки, надаються, крім зазначеного вище, в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах повноважень навчального закладу. Таким працівникам також надається перевага при просуванні по роботі.
  • Заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу працівників, заносяться до трудової книжки педагогічного працівника.

            VI. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього розпорядку або графіками змінності, які затверджує керівник закладу освіти з додержанням тривалості робочого тижня.

В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану.

            Для окремих працівників умовами контракту може бути передбачений інший режим роботи.

2. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

3. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством.

 

 

             VII.  ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ 
 
1. За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі можуть застосовуватись заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку закладу освіти.
2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні  працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.
3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі.
4. Заохочення оголошується в наказі, доводяться до відома всього колективу закладу освіти і заносяться до трудової книжки працівника. 
 
         VIII. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 
1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення:
а)      догана;
б)      звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 Кодексу законів про працю України (322-08).
2. Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому не дано право прийняття на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) даного працівника.
3. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
4. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
5. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку. 
6. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

  1.Педагогічні працівники мають право на:

  • захист професійної честі,гідності;
  • вільний вибір форм,методів,засобів навчання,виявлення педагогічної ініціативи;
  • індивідуальну педагогічну діяльність;
  • участь у громадському самоврядуванні;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту,програм, форм навчання.

  2.Працівники школи зобов'язані:

  • працювати сумлінно,виконувати навчальний режим, вимоги статуту школи і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці;
  • виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
  • берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати  в учнів бережливе ставлення до майна школи;
  • працівники школи в установлені строки повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.Педагогічні працівники повинні:

  • забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов*язкових державних вимог,сприяти розвиткові здібностей учнів;
  • настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості , відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства та інших добро чинностей;
  • виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
  • додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати  гідність дитини;
  • захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати шкідливим звичкам;
  • постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ ДИРЕКТОРА  ЗЗСО

  1.Директор ЗЗСО зобов'язаний:

  • забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти,для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їх спеціальності чи кваліфікації;
  • визначити педагогічним працівникам робочі місця,своєчасно доводити до їх відома розклад занять,забезпечувати їх неохідними засобами роботи;
  • удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників,спрямовані на поліпшення роботи школи;
  • доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року(до надання відпустки)педагогічне навантаження в наступному навчальному році;
  • надавати відпустки всім працівникам школи відповідно до графіка відпусток;
  • забезпечити умови техніки безпеки,виробничої санітарії, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов*язків;
  • дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни;
  • організувати харчування учнів;
  • своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну звітність,а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного процесу.

Україна

Верхньограбівницька початкова школа

Жденіївської селищної ради

 Мукачівського району  Закарпатської області     

с.В.Грабівниця,63. 89121

Е-mail: :  verchnohrabivnucka@ukr.net   код ЄДРПОУ 22099068

НАКАЗ

01.09.2021                                      с. В.Грабівниця                                       №__

Про затвердження

Правил внутрішнього трудового розпорядку

для коллективу початкової школи на 2021-2022  навчальний рік

 

На підставі рішення педагогічної ради  від  30 серпня 2021 року (протокол № 1 від 30.08.2021р)

НАКАЗУЮ:

  1. Ввести в дію з  01 вересня 2021 року на 2021-2022 навчальний рік Правила внутрішнього трудового розпорядку для колективу закладу освіти, що додаються.
  2. Вважати їх обов’язковими для всіх категорій працівників.
  3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО:                                                                           Діана РЯШКО

З наказом ознайомлені (01.09.2021):                       

__________Л.І. Реслер

_________ М.М. Савчин

_________ О.І. Самусь

_________  Я.Ю. Яким

__________ М.В. Кейс

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Верхньограбівницької початкової школи

01.09. 2021р №__

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

для  працівників Верхньограбівницької початкової школи

Жденіївської селищної ради Мукачівського району

 Закарпатської області

 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

У Верхньограбівницькій початковій школі Жденіївської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і освітнього процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

2.      Ці правила поширюються на всіх працівників закладу освіти:

-  адміністративно-управлінський персонал;

- непедагогічний персонал;

- обслуговуючий персонал.

3.      Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників школи, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок.

4.      Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує директор в межах наданих йому повноважень, а у випадках передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням з радою трудового колективу.

5.      Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти складені з урахуванням змісту основних організаційно-правових документів комунальної установи освіти – Статуту закладу та Колективного договору – якими визначається специфіка взаємодії та взаємовідносин учасників освітнього процесу – учнів, їхніх батьків (осіб, що їх замінюють), педагогів (у тому числі керівників - директора), інших працівників, якими визначаються відносини учасників трудового процесу – керівника установи, педагогів, інших працівників закладу освіти.

          ІІ. ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.      Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти спираються на поняття усвідомленої дисципліни та відповідальності, поняття організованої взаємодії і організаційної культури, що складають підґрунтя для сумісної успішної діяльності членів шкільного колективу і є необхідною умовою ефективної організації освітнього процесу та організації праці у навчальному закладі.

2.      Дисципліна у закладі освіти забезпечується перш за все самодисципліною та самоконтролем працівників, методами переконання та заохочення – з боку адміністрації закладу за підтримки органів громадського самоврядування. До порушників дисципліни відповідно до заподіяного застосовуються заходи громадського та дисциплінарного впливу, передбачені в підрозділах даних Правил внутрішнього трудового розпорядку, згідно з чинним законодавством України.

3.      Внутрішні організаційні процеси в школі, дотримання порядку в ній регламентуються поняттям режиму роботи, що встановлюється спеціальним наказом керівника установи на 01 вересня кожного навчального року, який приймає рішення, виходячи з діючих нормативів та інструктивних вимог, з урахуванням змісту робочого навчального плану школи на рік, фактичного ресурсного забезпечення навчального закладу на початок навчального року,.

Режим роботи закладу освіти протягом навчального року може бути змінений за наявності об’єктивних на то причин та обставин, про що видається спеціальний наказ керівника.

4.      Заклад освіти працює в одну зміну. Початок робочого дня у закладі о 8.30, що враховується при встановленні режиму роботи на початок кожного навчального року.

Початок робочого дня для окремих категорій працівників може не співпадати із встановленим по закладу освіти, що відбивається у відповідних організаційних документах закладу освіти (в графіках роботи, в розкладах занять тощо). Виняток становлять працівники, у тому числі – педагогічні, що залучаються до чергування по закладу освіти  на початок навчального дня.

Кінець робочого дня для педагогічного працівника визначається його педагогічним навантаженням, що відбивається у відповідних організаційних, організаційно-правових документах.

5.      Дотримання режиму роботи закладу освіти є обов’язковим для всіх членів колективу, перш за все – для всіх категорій працівників та учнів. Батьки учнів (особи, що їх замінюють) повинні бути обізнані щодо режиму роботи закладу освіти, вимагати його дотримання з боку дітей, педагогів, інших працівників загальноосвітньої установи.

         III. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

 

1.      Щоденно, з 08.00, біля дверей закладу стоїть, згідно з графіком чергування,  відповідальний за чергування педагог.

2.   Черговий вчитель має проявити належну ввічливість і тактовність у спілкування з батьками та людьми, які завітали до закладу освіти. Сторонніх в приміщення закладу освіти не пропускати. Батьків та родичів учнів пропускати лише при наявності узгодження з директором школи.

3.      За організацію чергування вчителів по закладу освіти, порядок, чистоту і дисципліну відповідає директор, який в обов’язковому порядку під час чергування носить бейдж з надписом «Черговий учитель».

4.      Паління в приміщенні та на прилеглій території закладу освіти суворо забороняється як для учнів, так і для працівників освітнього закладу.

5.      Вчителі закладу освіти  повинні приходити на роботу не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку свого уроку.

6.      Початок занять в закладі о 8.30 год. Після закінчення уроку учні та вчителі виходять з кабінету до коридору. У цей час кабінети провітрюються. Черговий вчитель, чергує  і забезпечує дисципліну учнів та несе персональну відповідальність за поведінку, збереження життя та здоров’я дітей під час перерв.

7.      Всі вчителі закладу освіти повинні спланувати виконання програм враховуючи структуру та режим навчального року, річний план роботи закладу освіти і календарно-тематичні плани з предметів. Календарно-тематичні плани на I семестр затвердити до 01 вересня, на II семестр – до 09 січня.

8.      Внесення змін в класні журнали: зарахування та вибуття учнів вносить тільки класний керівник на підставі наказу директора.

9.  Категорично забороняється відпускати учнів на різноманітні заходи (репетиції, змагання тощо) без дозволу адміністрації.

10.  Заняття проводити за розкладом,  затвердженим директором.

11.  Позакласні заходи проводити за планом, затвердженим директором.

12.  Всі уроки розпочинаються з перевірки присутніх учнів та відповідного запису в класному журналі.

13.  Вчитель зобов’язаний бути присутнім на шкільних нарадах, педрадах тощо. Дата, година і місце їх проведення доводяться до відома педагогічному колективу через оголошення на дошці оперативної інформації.

14.  Розпорядження та доручення, які передаються вчителям адміністрацією через оголошення та (або) у телефонному режимі є обов’язковими для виконання.

15.  Категорично забороняється виставляти учнів із класу за порушення дисципліни під час уроків.

16.  Класні журнали оформлюються пастовими ручками тільки синього кольору. Виправлення оцінок, користування корректором, заклеювання в класних журналах категорично забороняється.

17.  Відпускати учнів із занять мають право тільки адміністрація та класний керівник на підставі заяви батьків на ім’я директора.

18.  Категорично забороняється проводити заміну уроків по домовленості між учителями без дозволу на те адміністрації.

19.  При виході на лікарняний вчитель зобов'язаний попередити адміністрацію про термін хвороби.

20.  Вихід на роботу будь-якого працівника після хвороби можливий тільки при подані заступникові директора лікарняного листа.

21.  Класний керівник зобов’язаний щоденно відмічати відсутніх учнів у класному журналі.

22.  Учень зобов’язаний подати класному керівникові медичну довідку, якщо він був відсутнім на заняттях через хворобу. У противному випадку – принести письмове пояснення на ім’я директора від батьків про причину відсутності на заняттях, яке зберігається в особовій справі до кінця навчального року.

23.  Працівники школи 1 раз на рік повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства. У разі непроходження медичного огляду своєчасно адміністрація школи не допускає працівника до роботи без збереження заробітної плати.

24.  В період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19) проведення моніторингу стану здоров'я учнів і працівників закладу освіти має здійснюватися шляхом проведення медичним працівником закладу освіти (у разі його відсутності - іншим працівником, визначеним керівником закладу освіти) термометрії та опитування щодо самопочуття, а також організації регулярної комунікації з батьками учнів для з’ясування стану здоров'я учнів.

25.  Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

Тому організація освітнього процесу в закладі освіти забезпечується з урахуванням:

ü  вимог соціального дистанціювання;

ü  регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров'я у випадку різкого збільшення;

ü  дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

 

       IV. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ.

 

1.      Педагогічний працівник, що влаштовується на роботу до закладу освіти, повинен представити (надати) такі документи:

v  заява;

v  автобіографія;

v  паспорт та його ксерокопію (стор. 1-3, стор. 11) у двох примірниках;

v  довідку про присвоєння ідентифікаційного коду та її ксерокопію у двох примірниках;

v  диплом з додатком до нього (листком оцінок за опановані предмети) або інший документ про освіту (професійну підготовку) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  військовий квиток (у разі наявності) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  документ про реєстрацію розірвання шлюбу (у разі розбіжності у прізвищах на документах) та його ксерокопію у двох примірниках;

v  трудову книжку, оформлену у встановленому порядку, та її ксерокопію (в двох примірниках – у разі претендування на погодинне суміщення).

Усі копії наданих документів завіряються керівником закладу.

2.      У разі проходження атестації на попередньому місці роботи педагогічний працівник представляє оригінал атестаційного листа і надає до нього ксерокопії у двох примірниках.

3.      Особа, що працевлаштовується до закладу освіти на посаду, не пов’язану з педагогічною діяльністю, подає той самий перелік документів, крім атестаційного листа.

4.      Ксерокопії документів, наданих працівником, що приймається на роботу, зберігаються в його особовій справі.

5.      Працівник, що влаштовується на роботу, несе відповідальність за достовірність представлених документів.

6.      Працівник, що влаштовується на роботу, за власним бажанням або за необхідністю, може надати інші документи про себе та членів своєї сім’ї і, відповідно, - копії до них, якщо такі документи впливають на визначення оплати його праці, відтворюють право на додаткову соціальну відпустку тощо (пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження дитини і т.ін.).

7.      Прийняття на роботу працівника оформлюється наказом директора, що оголошується працівникові під підпис.

8.      Оплата праці особи, прийнятої на роботу, здійснюється відповідно до чинного законодавства про працю на підставі нормативно-фінансових документів по факту допуску працівника до виконання своїх посадових обов’язків. Для працівника установи освіти таким допуском є особиста санітарна книжка, оформлена у встановленому порядку. Санітарна книжка повинна містити медичний висновок про стан здоров'я суб'єкта праці за показниками, визначеними спеціальним документом, визначаючим згідно вимогам до стану здоров'я працівників системи загальної середньої освіти. Санітарна книжка особи, що влаштувалася на роботу в заклад, з результатами медичного огляду-допуску в повному обсязі зберігається в закладі освіти. Відповідальність за організацію збереження санітарної книжки та здійснення контролю за її збереження несе  директор.

9.      На осіб, які працюють у закладі освіти понад п’яти днів, ведуться трудові книжки. Записи в трудових книжках працівників здійснюються згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58. Трудові книжки працівників, окрім трудової книжки керівника закладу, зберігаються як документи суворої звітності безпосередньо в школі. За збереження і видачу трудових книжок, за організацію ведення їх обліку персональну відповідальність несе керівник закладу.

10.  На осіб, які працюють у закладі освіти за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Запис відомостей про роботу за сумісництвом у трудову книжку оформлюється за бажанням працівника уповноваженим органом або роботодавцем за місцем основної роботи.

11.  Працівники закладу приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами або на конкурсній основі відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація зобов’язана:

ü  познайомити працівника з наказом, у якому назва посади відповідає ЕТКС робіт та професій, штатному розкладу, умовам праці і її оплати;

ü  пояснити права і обов’язки працівника у відповідності з посадовими інструкціями;

ü  ознайомити з Правилами внутрішнього розпорядку;

ü  провести інструктаж з техніки безпеки, виробничій санітарії, протипожежній безпеці і організації роботи по охороні життя і здоров’я дітей.

12.  При оформленні на роботу в наказі може бути обумовлений випробувальний термін. Термін випробування при прийомі на роботу встановлюється у відповідності з діючим законодавством, але не більше трьох місяців. Результати випробування оцінює адміністрація. Якщо працівник не відповідає займаній посаді, адміністрація протягом терміну чи відразу після його закінчення припиняє договір без виплати вихідної допомоги.

13.  Переведення на іншу роботу, в тому числі і тимчасову, здійснюється тільки з письмової згоди працівника. У випадках виробничої необхідності адміністрація може перевести технічного працівника з однієї ділянки роботи на іншу із збереженням тарифної ставки і встановлених об’ємів роботи.

14.  Процедура прийняття на роботу та звільнення працівників визначається законодавством України про освіту, законодавством про працю, а також регулюється іншими нормативно-правовими документами, що діють у системі загальної середньої освіти.

15.  Особа, що влаштовується на роботу в заклад освіти, повинна бути ознайомлена керівником закладу освіти щодо вимог до відповідної посади – з обов’язками, що передбачені для виконання, з правами та обов`язками працівника тощо.

Директор ЗЗСО зобов’язаний:

а)      роз’яснити працівникові його права і обов’язки на істотні умови праці, повідомити про наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я, роз’яснити працівникові його права на пільги і компенсації за роботу в небезпечних та шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства і Колективного договору;

б)      ознайомити працівника з Правилами внутрішнього розпорядку та Колективним договором, Статутом закладу, Інструкцією з ведення ділової документації, Посадовою інструкцією;

в)      проінструктувати працівника з охорони праці та протипожежної безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці.

Виконання зобов’язань керівника закладу освіти стосовно осіб, які влаштовується на роботу, зазначених вище у пункті, може бути делеговано, відповідальному за охорону праці у закладі освіти. Ознайомлення з Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти  та Посадовою (або робочою) інструкцією як повноваження не можуть бути делеговані. Із зазначеними документами директор ознайомлює працівника під підпис особисто. У разі відмови працівника ставити підпис про ознайомлення з документом складається акт про факт ознайомлення. З часу ознайомлення вступають у дію вимоги до працівника як посадовця.

Розірвання трудового договору з працівником за ініціативи роботодавця як уповноваженого органу припускається у випадках, передбачених чинним законодавством. Припинення трудового договору, укладеного між працівником та роботодавцем, може мати місце на підставах, передбачених чинним законодавством, оформлюється відповідним наказом роботодавця, стосовно педагогічних працівників – з виконанням процедури, аналогічної прийняттю на роботу. Днем звільнення вважати останній день роботи.

Звільнення педагогічних працівників у зв’язку зі скороченням обсягу роботи в закладі освіти може мати місце тільки в кінці навчального року. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадку ліквідації ЗЗСО як комунальної установи державної форми власності або її реорганізації, у випадку скорочення кількості працюючих або штату працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Директор закладу зобов’язаний видати працівникові у день звільнення належно оформлену трудову книжку, запис про причину звільнення повинен здійснюватись у відповідності з формулюванням чинного законодавства, з посиланням на відповідний пункт, статтю закону.

Визначені вище правила прийняття на роботу і звільнення працівників поширюються на всіх працівників ЗЗСО, крім її керівника.

V. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1.      Для директора закладу освіти встановлюється ненормований робочий день. Міра праці осіб, що займають керівні посади у навчальному закладі, визначається не тільки тривалістю робочого часу, а й колом обов`язків та обсягом виконаних робіт.

2.      Тривалість робочого тижня для працюючих у закладі освіти на тарифну ставку не може перевищувати 40 годин на тиждень. Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку, які затверджує керівник закладу освіти з додержання тривалості робочого тижня.

У межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні нести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану і плану науково-дослідної роботи.

3.      При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи педагогічного працівника визначається навчальним планом та розкладом занять, затвердженим директором  і включає підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади.

4.      Класний керівник працює з дотриманням тривалості робочого тижня, та охоплює обов’язки: класна година, виховний захід, батьківські збори, всеобуч, контроль за дотримання санітарно-гігієнічного режиму закріпленого класу, робота з щоденниками, журналом та інше.

5.      Робота вчителя-предметника розпочинається за 15 хв. до початку уроків, визначених розкладом.

6.      При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти керівник зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.

7.      Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом директора закладу освіти .

Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

8.      Керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладіосвіти. Графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом .

Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають  дітей віком до 3-х років.

Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

9.      Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти  залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

10.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік.

Надання відпустки керівнику закладу освіти оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам - наказом закладу освіти. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодше вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

11.  Педагогічним працівникам забороняється:

а)      змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

б)      продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в)      передоручати виконання трудових обов'язків.

г)      відпускати учнів з уроків, випроваджувати з класу під час занять, посилати за батьками та виконувати інші доручення.

12.  Забороняється в робочий час:

а)      відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних з освітнім процесом;

б)      відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов'язків, а також учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

13.  Установити час початку робочого дня для таких категорій працівників:

-          робітників з обслуговування приміщень – 07.00

-          педагогічних працівників – за 15 хвилин до початку уроку;

-          педагогічних працівників, що мають перші уроки – 08:15;

14.  Учителі, які здійснюють останні уроки, супроводжують учнів до гардероба та забезпечують порядок під час виходу учнів з закладу освіти та подвір’я в зимовий період.

15.  Учителі подають щоденні відомості щодо обліку відвідування (до 09:00).

16.  У тривалість робочого тижня (дня) вчителя, окрім педагогічного навантаження, входять і інші види педагогічної діяльності, передбачені посадовою інструкцією та режимом робочого часу, а саме: підготовчу, виховну, методичну, організаційно-педагогічну та іншу роботу відповідно до посади, навчального плану.

17.  У робочий час вчителя також входять підготовка до уроків, класне керівництво, перевірка зошитів, індивідуальна позакласна робота за дітьми, робота з батьками тощо.

18.  Забороняється відволікати педагогічних працівників у робочий час від виконання їх безпосередніх обов’язків, передбачених посадовою та робочою інструкціями. Категорично забороняється відволікати педагогічного працівника від проведення навчального заняття, від чергування на об’єкті, закріпленим за ним в приміщенні або на території закладу, за який він несе персональну відповідальність.

У канікулярний час, що не збігається з щорічною основною, з соціальною або додатковою відпустками і є визначеним структурою поточного навчального року, передбаченою у робочому навчальному плані, а також у період тимчасового призупинення освітнього процесу, пов’язаного з введенням у закладі карантинного режиму, робочий день педагогічного працівника, протягом якого він залучається до організаційно-педагогічної та науково-методичної діяльності, визначається кількістю годин педагогічного навантаження, закріпленою за ним у розкладі уроків до початку канікул або карантинного режиму. Графік роботи педагогічних працівників, не залучених до чергування по школі за спеціальним наказом, у канікулярний час та в період карантинного та при інших форс мажорних обставинах, якщо він не збігається з розкладом уроків, що діє під час освітнього процесу, то відраховується від часу, визначеного як початок робочого дня в режимі роботи закладу.

19.  Рішення про тимчасову зміну режиму роботи закладу освіти у період канікул та тимчасового призупинення освітнього процесу (карантину), зокрема – зміну початку робочого дня для педагогічних працівників, приймається директором ЗЗСО, оформлюється окремим наказом і доводиться до відома членів педагогічного колективу не пізніше, ніж за день до початку канікул або карантинного режиму під підпис.

20.  У разі призупинення роботи закладу освіти, спричинене відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (епідемії, карантин, буревій, капітальний ремонт, пожежа, повінь, громадянські дії у вигляді загальної суспільної непокори тощо) працівникам час простою оплачується з розрахунку встановленого положенням колективного договору, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

21.  Питання необхідності присутності або відсутності на роботі працівників у разі простою вирішується в конкретному випадку адміністрацією за погодженням з профкомом закладу.

22.  Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік до 5 січня. У разі перенесення робочих днів у зв’язку з новорічними та різдвяними святами на виконання наказу вищих органів управління освіти – складається не пізніше, ніж до 15 січня. В ньому попередньо визначаються терміни щорічної відпустки кожного працівника ЗЗСО в місяцях, в які вміщується кількість календарних днів, передбачених на щорічну основну відпустку працівникові чинним законодавством (для педпрацівників – 56 календарних днів, для інших працівників – 24 календарні дні).

23.  Щорічна основна відпустка педагогічним працівникам повної тривалості у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Педагогічним працівникам у разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року за наявності відповідних документів. Невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, в інший канікулярний період.

24.  Терміни щорічної основної відпустки працівника, перший та останній її дні уточнюються на кінець навчального року з урахуванням термінів, викладених в його особистій заяві, та виробничої ситуації, що склалася, доводяться до відома працівника не пізніше, ніж за 2 тижні до першого дня відпустки. За директором ЗЗСО закріплюється право не задовольнити особисту заяву працівника щодо термінів щорічної основної відпустки.

25.  Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, що основна її частина складає не менше 14 днів. Перенесення відпустки на інший термін, відкликання з відпустки допускається в порядку, встановленому чинним законодавством України.

26.  Надання відпустки оформлюється спеціальним наказом по закладу. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання її протягом календарного року працівникам, молодшим 18 років та працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв’язку зі шкідливими умовами праці.

27.  Директору ЗЗСО щорічна основна відпустка надається за погодженням з вищестоящим органом освіти на підставі особистої заяви.

28.  У разі відсутності директора його обов’язки виконує черговий вчитель. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти директор або його заступники зобов'язані терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогічним працівником.

 

Відповідальність за порушення.

-          За порушення дисципліни до педагогічного працівника може бути застосоване дисциплінарне стягнення, згідно із законодавством.

-          До застосування дисциплінарного стягнення директор школи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмове пояснення складається відповідний акт.

-          Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не враховуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше 6 місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається одне дисциплінарне стягнення.

-          Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові у встановленому порядку під підпис.

-          Догана як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України. Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване у відповідності до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 КЗпП України.

-          Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не припустився нового порушення трудової дисципліни і до того ж виявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

-          Роботодавець має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу школи або первинної профспілкової організації, що діє у навчальному закладі.

Заохочення за успіхи в роботі.

  • Забезпечення трудової дисципліни в закладі реалізується наявністю у суб’єктів праці – працівників, які здійснюють педагогічну діяльність – готовності до високопродуктивної роботи. Належний рівень такої готовності забезпечується з боку працівників відповідним рівнем професійної обізнаності, володінням спеціальними знаннями, мотивацією праці, дисциплінованістю – дотриманням обов’язкового порядку поведінки, що відповідає загальнолюдським нормам права та моралі, особливим вимогам освіти як сфери духовного виробництва, вимогам загальноосвітньої школи як інституту соціального виховання. Високий рівень такої готовності у суб’єктів праці відзначається посиленою внутрішньою мотивацією до сумлінного виконання своїх обов’язків, зумовленою, в свою чергу, позитивною юридичною відповідальністю, яка знаходить своє відтворення в реальних успіхах працівника, фактичних результатах його діяльності.
  • Успіхи та результати праці, зразкове виконання обов’язків, високі досягнення в професійній галузі, тривала і бездоганна робота є підставою для заохочення працівника закладу в моральній або матеріальній формі, як то передбачено чинним законодавством та колективним договором.
  • У закладі застосовуються такі моральні та матеріальні заохочення працівників:

ü  оголошення подяки в усній або письмовій формі;

ü  представлення на відзначення подякою до вищестоящих органів управління освітою, органів виконавчої влади;

ü  нагородження грамотою шкільного рівня;

ü  представлення до нагородження грамотою до вищестоящих органів управління освітою;

ü  представлення на присвоєння почесних звань;

ü  переведення на систему самоконтроля професійної діяльності;

ü  надання щорічної грошової винагороди;

ü  преміювання,

ü  нагородження цінним подарунком.

  • Працівникам, які успішно виконують свої посадові обов’язки, надаються, крім зазначеного вище, в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах повноважень навчального закладу. Таким працівникам також надається перевага при просуванні по роботі.
  • Заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу працівників, заносяться до трудової книжки педагогічного працівника.

            VI. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

1. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього розпорядку або графіками змінності, які затверджує керівник закладу освіти з додержанням тривалості робочого тижня.

В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану.

            Для окремих працівників умовами контракту може бути передбачений інший режим роботи.

2. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається.

3. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством.

 

 

             VII.  ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ 
 
1. За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі можуть застосовуватись заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку закладу освіти.
2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні  працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.
3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі.
4. Заохочення оголошується в наказі, доводяться до відома всього колективу закладу освіти і заносяться до трудової книжки працівника. 
 
         VIII. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 
1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення:
а)      догана;
б)      звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 Кодексу законів про працю України (322-08).
2. Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому не дано право прийняття на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) даного працівника.
3. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
4. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
5. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку. 
6. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

  1.Педагогічні працівники мають право на:

  • захист професійної честі,гідності;
  • вільний вибір форм,методів,засобів навчання,виявлення педагогічної ініціативи;
  • індивідуальну педагогічну діяльність;
  • участь у громадському самоврядуванні;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту,програм, форм навчання.

  2.Працівники школи зобов'язані:

  • працювати сумлінно,виконувати навчальний режим, вимоги статуту школи і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці;
  • виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
  • берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати  в учнів бережливе ставлення до майна школи;
  • працівники школи в установлені строки повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.Педагогічні працівники повинні:

  • забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов*язкових державних вимог,сприяти розвиткові здібностей учнів;
  • настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості , відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства та інших добро чинностей;
  • виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
  • додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати  гідність дитини;
  • захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати шкідливим звичкам;
  • постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ ДИРЕКТОРА  ЗЗСО

  1.Директор ЗЗСО зобов'язаний:

  • забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти,для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їх спеціальності чи кваліфікації;
  • визначити педагогічним працівникам робочі місця,своєчасно доводити до їх відома розклад занять,забезпечувати їх неохідними засобами роботи;
  • удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників,спрямовані на поліпшення роботи школи;
  • доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року(до надання відпустки)педагогічне навантаження в наступному навчальному році;
  • надавати відпустки всім працівникам школи відповідно до графіка відпусток;
  • забезпечити умови техніки безпеки,виробничої санітарії, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов*язків;
  • дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни;
  • організувати харчування учнів;
  • своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну звітність,а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного процесу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.