Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

ПОЛОЖЕННЯ про навчання і перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у Верхньограбівницькій початковій школі

Дата: 28 листопада 2021 о 17:17
Автор: Ряшко Д. С.

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Верхньограбівницької

початкової школи

18.10.2021 №__

Директор початкової школи

______________Д.С.Ряшко

18.10.2021

ПОЛОЖЕННЯ

про навчання і перевірку знань з питань охорони праці

 та безпеки життєдіяльності

у Верхньограбівницькій початковій школі

2021 рік

1. Загальні положення

1.1. Положення про навчання і перевірку знань з питань охорони праці (далі — Положення) встановлює порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників школи у процесі трудової діяльності, а також студентів під час проходження ними педагогічної практики в школі.

1.2. Положення спрямоване на реалізацію у школі системи безперервного навчання з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників, надання долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки в разі виникнення аварій.

1.3. Вимоги Положення є обов’язковими для виконання всіма працівниками школи. Контроль за дотриманням вимог Положення здійснює директор школи та відповідальна особа за охорону праці.

1.4. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються в таких значеннях:

навчання з питань охорони праці — навчання працівників (а також студентів, які проходять педагогічну практику ) з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт;

робота з підвищеною небезпекою — робота в умовах впливу шкідливих та небез­печних виробничих чинників або така, де є потреба у професійному доборі, або пов’я­зана з обслуговуванням, застосуванням технічних засобів праці чи управлінням технологічними процесами, що характеризуються підвищеним ступенем ризику виникнення аварій, пожеж, загрози життю, заподіяння шкоди здоров’ю, майну, довкіллю.

2. Організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці в школі.

2.1. Працівники під час прийняття на роботу й у процесі роботи проходять навчання за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

2.2. Перед проведенням навчання в школі формуються відповідні накази щодо проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. З наказами мають бути ознайомлені працівники.

2.3. Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, попередньо проходять спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах із підвищеною пожежною небезпекою, 1 раз на рік проходять перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки, а посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (1 раз на 3 роки) проходять навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки.

2.4. Особи, які суміщають професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як за своїми основними професіями, так і за професіями за сумісництвом.

2.5. Перед перевіркою знань з питань охорони праці на підприємстві для працівників організується навчання: лекції, семінари та консультації[1].

2.6. Перевірка знань з питань охорони праці проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до функціональних обов’язків працівників.

2.7. Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці школи (далі — комісія), склад якої затверджується наказом керівника. Головою комісії призначається керівник школи, до службових обов’язків якого входить організація роботи з охорони праці. До складу комісії входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки. Комісія вважається правочинною, якщо вона складається не менше ніж з 3 осіб.

2.8. Усі члени комісії в порядку, встановленому цим Положенням, проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

2.9. Переліки питань для перевірки знань з охорони праці для посадових осіб, а також для осіб, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, складаються членами комісії та затверджуються керівником .

2.10. Формою перевірки знань з питань охорони праці є іспит, що проводиться комісією за екзаменаційними білетами у вигляді усного опитування[2].

2.11. Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється Протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці (Додається). Термін зберігання Протоколів — не менше ніж 5 років.

Працівникам, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, та які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці.

В Протоколі та Посвідченні у стислій формі зазначається перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці та з безпечного виконання конкретних видів робіт, з яких працівник пройшов перевірку знань.

2.12. При незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом одного місяця повинні пройти повторне навчання і повторну перевірку знань.

2.13. Не допускаються до роботи працівники, у т. ч. посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

2.14. Організація проведення перевірки знань з питань охорони праці, оформлення, облік і зберігання протоколів перевірки знань, оформлення й облік посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці покладається на керівника.

2.17. Відповідальність за організацію і здійснення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці покладається на керівника.

3. Спеціальне навчання і перевірка знань з питань охорони праці

3.1. Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці[3].

3.2. Спеціальне навчання з питань охорони праці проводиться на підприємстві за навчальними планами та програмами, які розроблено з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов’язків працівників і затверджено наказом керівника підприємства.

4. Навчання і перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб

4.1. Посадові особи (згідно з Переліком посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці в школі), під час прийняття на роботу і періодично, 1 раз на 3 роки, навчаються згідно з Тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці для посадових осіб.

4.2. Керівник школи, спеціалісти служби охорони праці, члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці, проходять навчання під час прийняття на роботу і періодично, 1 раз на 3 роки, у галузевому або спеціальному навчальному закладі[4].

4.3. Навчання і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до виконуваної роботи проходять всі посадові особи.

4.4. Позачергові навчання і перевірка знань посадових осіб та спеціалістів служби охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці.

У разі якщо в школі стався нещасний випадок  груповий або із смертельним наслідком, посадові особи, спеціалісти служби охорони праці  повинні протягом місяця пройти позачергове навчання і перевірку знань з питань охорони праці в порядку, встановленому цим Положенням, якщо комісією з розслідування встановлено факт порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Позачергове навчання з метою ознайомлення з новими нормативно-правовими актами з охорони праці може проводитися у формі семінарів.

5. Організація проведення інструктажів з питань охорони праці

5.1. Працівники під час прийняття на роботу та періодично, проходять в школі інструктажі з питань охорони праці (далі — інструктажі), з питань надання долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

5.2. За характером і часом проведення інструктажі поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

5.3. Вступний інструктаж проводиться з:

  • усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їхньої освіти, стажу роботи та посади;
  • працівниками інших організацій, які прийняті до школи і беруть безпосередню участь у освітньому процесі.

Вступний інструктаж проводиться керівником школи (або іншим фахівцем відповідно до наказу керівника), який в установленому цим Положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Запис про проведення вступного інструктажу вносять у Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, який зберігається у керівника або у працівника, що відповідає за проведення вступного інструктажу.

5.4. Первинний інструктаж проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:

  • новоприйнятим (постійно чи тимчасово) до школи;
  • який виконуватиме нову для нього роботу;

Первинний інструктаж проводиться на робочому місці з групою осіб одного фаху за діючими в школі інструкціями з охорони праці відповідно до виконуваних робіт.

5.5. Повторний інструктаж проводиться на робочому місці з групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу:

  • на роботах з підвищеною небезпекою — 1 раз на 3 місяці;
  • для решти робіт — 1 раз на 6 місяців.

5.6. Позаплановий інструктаж проводиться з працівниками на робочому місці:

  • при введенні в дію нових або переглянутих нормативно-правових актів з охорони праці, а також при внесенні до них змін та доповнень;
  • при порушеннях працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвело до травм, аварій, пожеж тощо;
  • при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на 30 календарних днів — для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт — понад 60 днів.

Позаплановий інструктаж може проводитись індивідуально з окремим працівником або з групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведення.

5.7. Цільовий інструктаж проводиться з працівниками при:

  • ліквідації аварії або стихійного лиха;
  • проведенні робіт, на які, відповідно до законодавства, оформлюються наряд-допуск, наказ (розпорядження).

Цільовий інструктаж проводиться індивідуально з окремим працівником або з групою працівників. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від виду робіт, що виконуватимуться.

5.8. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередньо керівник.

5.9. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування (або із застосуванням технічних засобів), а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила інструктаж.

При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після первинного, повторного чи позапланового інструктажів, протягом 10 днів додатково проводяться інструктаж і повторна перевірка знань.

При незадовільних результатах перевірки знань після цільового інструктажу допуск до виконання робіт не надається. Повторна перевірка знань при цьому не дозволяється.

5.10. Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів працівників та їх допуск до роботи, особа, яка проводила інструктаж, вносить запис до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, сторінки якого повин­ні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.

5.11. Перелік професій та посад працівників, які звільняються від повторного інструктажу, затверджується керівником школи.

Верхньограбівницька початкова школа

ПРОТОКОЛ № __

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

«_____»_____________20___ року                                                      с. Верхня Грабівниця

Комісія у складі:

Голови:______________________;

і членів комісії :____________________________________

___________________________________________________

створена на підставі наказу від __________20__ року №__ перевірила знання з охорони праці та інших  законодавчих актів з безпеки життєдіяльності, зокрема: законодавство про охорону праці ;правила внутрішнього трудового розпорядку ; загальні вимоги по протипожежній безпеці; безпека дорожнього руху ; електробезпека; профілактика побутового травматизму ; поводження в надзвичайних ситуаціях; гігієна навчання та праці; охорона навколишнього середовища ; надання першої допомоги при нещасних випадках  та інші.

№п/п

Прізвище, ім’я, та по батькові працівника

Посада, професія, розряд

Знає/ не знає

Підпис особи що проходить перевірку

Примітки

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Голова комісії      ___________ 

Члени комісії       ___________   

                               ___________   

                              

 

[1]
Навчання з питань охорони праці може проводитись як традиційними методами, так і з використанням сучасних видів навчання — модульного, дистанційного тощо, а також з використанням технічних засобів навчання: аудіовізуальних, комп’ютерних навчально-контрольних систем, комп’ютерних тренажерів.

[2]
Формою перевірки знань з питань охорони праці працівників може бути також тестування, що проводиться комісією за допомогою технічних засобів (автоекзаменатори, модульні тести тощо).

[3]
У разі здійснення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безпосередньо на підприємстві спеціальне навчання з питань охорони праці є складовою зазначеної професійної підготовки.

[4]
Для підприємств з чисельністю понад 1000 працівників керівник підприємства, спеціалісти служби охорони праці, члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці проходять навчання під час прийняття на роботу і періодично, 1 раз на 3 роки, у Головному навчально-методичному центрі Держгірпромнагляду.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.