Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Положення про експертну комісію для проведення попередньої експертизи цінності документів

Дата: 6 лютого 2022 о 17:26
Автор: Ряшко Д. С.

                                       Додаток №1

до наказу

Верхньограбівницької початкової школи

від _____________ №______

ПОЛОЖЕННЯ
про експертну комісію

для проведення попередньої експертизи цінності документів

1. Згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти,  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року №676, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 11 вересня 2018 р. за №1028/32480 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти», Правилами роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затвердженими наказом Державного комітету України від 16.03.2001 №16 (із змінами), Переліком типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, Типовим положенням про експертну комісію державного органу, органу місцевого самоврядування, державного та комунального підприємства, установи та організації, у Верхньограбівницькій початковій школі створюється експертна комісія  для проведення експертизи цінності документів, що утворилися в процесі діяльності школи.

2. Експертна комісія є дорадчим органом. Її рішення набувають чинності після затвердження директором школи. Рішення є обов'язковими для виконання структурними підрозділами  школи.

3. У своїй діяльності експертна комісія керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» (із змінами), Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти,  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року №676, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 11 вересня 2018 р. за №1028/32480 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти» наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 № 423 «Про затвердження єдиних зразків обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх  навчальних  закладах  усіх  типів  і  форм  власності», Правилами роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затвердженими наказом Державного комітету України від 16.03.2001 №16 (із змінами), Переліком типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, Типовим положенням про експертну комісію державного органу, органу місцевого самоврядування, державного та комунального підприємства, установи та організації, та цим Положенням.

4. Експертна комісія працює відповідно до річного плану роботи школи і звітує перед директором школи про проведену роботу.

5.  Експертна комісія приймає рішення про схвалення таких документів:

  • номенклатури справ поточного діловодства школи;
  • інструкції з діловодства школи;
  • описів справ постійного зберігання, у тому числі з особового складу;
  • актів про вилучення для знищення документів, строки зберігання яких закінчилися;
  • актів про вилучення документів зі школи.

6. Для виконання покладених на ЕК завдань їй надається право:

- контролювати дотримання окремими працівниками, відповідальними за організацію діловодства, архівних вимог щодо розробки номенклатури справ, формування справ, експертизи цінності документів, упорядкування та оформлення документів;

- вимагати від структурних підрозділів ДАЗВ розшуку відсутніх документів школи, документів тривалого зберігання, у тому числі документів з особового складу, та письмових пояснень у випадках втрати цих документів;

- одержувати від структурних підрозділів ДАЗВ відомості та пропозиції, необхідні для визначення експертизи цінності документів та строків їх зберігання;

- інформувати директора школи з питань, що входять до компетенції ЕК.

7. До складу ЕК, що затверджується наказом по закладу, включаються керівники структурних підрозділів. Головою ЕК призначається голова шкільного методичного об'єднання, а секретарем – вчителя початкових класів.

8. Секретар ЕК, за вказівками голови ЕК, забезпечує скликання засідань ЕК, складає план роботи на відповідний рік, збирає пропозиції для внесення до порядку денного чергового засідання, складає протоколи, доводить до відома посадових осіб рішення ЕК, здійснює облік і звітність про проведену роботу, веде документацію ЕК і забезпечує її збереженість.

9. Засідання ЕК проводяться за необхідністю, але не рідше ніж один раз на рік, і вважаються правомочними, якщо на них присутні не менш як дві третини складу її членів.

10. Рішення приймаються більшістю голосів членів ЕК, присутніх на засіданні. Засідання ЕК оформляється протоколом, який підписується головою і секретарем та затверджується директором закладу освіти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.